افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

نقش آفرینی رییس شورای ولایتی هرات در انتقال مواد مخدر!

حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات در یک نشست خبری مدعی شد که یک کارمند اداره جنایی هرات را به اتهام اخذ (300) دالر رشوت دستگیر و بعد از سلاح کشیدن متهم به جانب محافظین وی، کارمند جنایی را شدیدآ لت کوب و به اداره امنیت ملی تحویل داده است.

 

وی در این نشست خبری همچنان مدعی شد که مردم از من مبارزه با فساد اداره را خواستار شدند و من هم این کار را انجام دادم…

 

اما اصل ماجرا:

حاجی کامران که متهم به قاچاق مواد مخدر در غرب کشور بخصوص ولسوالی کهسان در نوار مرزی ایران می باشد و این اتهام مورد تایید ارگان های دولتی در هرات و مرکز نیز می باشد در انتخابات اخیر با تلاش و پرداخت پول میان اعضای شورای ولایتی مقام ریاست را به دست آورد.

 

در هفته جاری یک موتر سواری مدل بالا توسط کارمند جنایی هرات مورد تعقیب قرار می گیرد که بعد از توقیف مشخص می شود موتر مذکور مملو از مواد مخدر است و مربوط به رییس شورای ولایتی هرات می باشد.

 

کارمند جنایی بلافاصله با راننده درگیر و او را داخل موتر خود انتقال می دهد و جریان را به مقام های بالاتر اطلاع می دهد، در همین جریان راننده موتر با حاجی کامران رییس شورای ولایتی در تماس می شود که با پیشنهاد وی (300) دالر داخل دفترچه لیسنس موترجنایی می گذارد که تا اتمام قضیه سکوت اختیار کند و قول می دهد که در زودترین فرصت خود را به محل می رساند.

 

در همین زمان و تا قبل از رسیدن نیروهای امنیتی تمامی مواد مخدر به داخل موتر دیگری انتقال و از منطقه دور می گردد.

زمانی که کارمندان جنایی و اداره امنیت ملی به محل می رسند دیگر خبری از وجود مواد مخدر در محل نیست.

 

رییس شورای ولایتی خطاب به مسولان امنیتی در محل می گوید: گرفتاری مجرم یک موضوع و رشوت کارمند ارشد دولتی در جریان انجام وظیفه موضوع دیگر است. حاجی کامران مطابق طرح قبلی خود می گوید که این کارمند جنایی از قاچاقبر فوق (300) دالر پول رشوت در بدل رهایی وی گرفته است.

 

وی با حضور کارمندان اداره امنیت ملی، موتر کارمند جنایی را مورد بازرسی قرار می دهد که (300) دالر از داخل موتر پیدا می شود.

 

با وصف اینکه کارمند فوق حقیقت را انگونه که بوده است بازگو می کند اما حاضران در محل با گفته های وی اهمیت نداده و کارمند مذکور را که از همکاری با اعضای مافیای مواد مخدر حاجی کامران علیزایی خود داری کرده بود راهی زندان می کنند.

 

فعلا کارمند صادق جنایی در زندان و مواد مخدر رییس شورای ولایتی به محل امن انتقال یافته است.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار