افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 8 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

نقشه های اندونزیا برای افغانستان…

اشرف غنی ، در سفر به اندونزیا مورد استقبال عجیب رییس‌جمهور این کشور قرار گرفت.
رییس‌جمهور اندونزیا گفت: یک مرکز کلان فراگیری علوم اسلامی را در افغانستان ایجاد خواهد کرد و از طریق این مرکز روابط میان علمای 2کشور تحکیم و آنها خواهند توانست دانش و اطلاعات اسلامی شان را با هم در میان بگذارند!!

اشرف غنی در دیدار با همتای اندونزیای خود با اشاره به روابط دوستانه و مناسبات 65 ساله افغانستان و اندونزیا گفت که 2 کشور با هم دوستی تاریخی دارند.

وی از تلاش‌های موفقیت‌آمیز و تجارب اندونزیا در بخش تأمین صلح، توسعه و رشد اقتصادی یاد کرد و گفت: از تجارب اندونزیا در راستای تأمین صلح و ثبات، توسعه و رشد اقتصادی افغانستان استفاده مناسب می شود.

رییس‌ جمهور غنی، تروریزم و مواد مخدر را 2 معضل بین‌المللی دانست و افزود: پول مواد مخدر و قاچاق به جیب مافیای بین‌المللی واریز می‌شود و باید ریشه این دو تهدید و معضل در همکاری مشترک کشورهای منطقه و جهان تشخیص و این پدیده از بین برده‌ شود.

اشرف غنی با اشاره به تلاش‌های زنان افغانستان گفت: زنان افغانستان در بخش آبادی و رفاه کشورشان همواره حضور فعال داشته‌ و حضور آنها در عرصه‌ها و تصمیم های مهم ضروری و حتمی است، و ما برای افزایش حضور زنان در زمینه‌های مختلف تلاش‌های عملی نموده و این تلاش‌ها تداوم خواهد یافت.

رییس‌جمهور اندونزیا، در ادامه این دیدار، گفت: اندونزیا به‌خاطر تأمین صلح در افغانستان به هر نوع همکاری آماده‌ و در آینده یک هیئت را به افغانستان خواهد فرستاد تا نظریات و تجارب شان را با مقامات افغانستان در میان بگذارند.

رییس‌جمهور اندونزیا، تروریزم و قاچاق مواد مخدر را برای امنیت و ثبات منطقه و جهان یک تهدید عنوان کرد و گفت: اندونزیا به خاطر دفع خطرات و ریشه‌کن‌ کردن این 2 معضل از منطقه و جهان، آماده هر نوع همکاری است.

رییس جمهور اندونزیا نوشت: اندونزیا ضمن همکاری در بخش ارتقای ظرفیت‌های زنان افغان، به جوانان افغان بورسیه‌های تحصیلی را در رشته دیپلوماسی اعطا خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار