افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

افشای نقشه حکومت وحدت ملی برای تقلب در انتخابات آینده

انتخابات افغانستان

یکی از اعضای حزب جمعیت گفت: رهبران حکومت وحدت ملی تلاش می‌کنند تا از طریق نقشه ای تقلب چند ملیونی خود را در انتخابات آینده ریاست جمهوری توجیه کنند.
رییس پیشین کمسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که حکومت وحدت ملی تلاش می‌کند تا به این بهانه که بازگشت پناهجویان افغان از ایران و پاکستان افزایش یافته تقلب چند ملیونی خود در انتخابات آینده را توجیه کنند.

فضل احمد معنوی از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان اظهار داشت: حکومت وحدت ملی برای قانع کردن سازمان ملل تلاش می‌کند تا نشان دهد که به دلیل بازگشت پناهجویان افغان جمعیت کشور چند ملیون نفر افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: رهبران حکومت وحدت ملی تلاش می‌کنند تا از این طریق تقلب چند ملیونی خود را در انتخابات آینده ریاست جمهوری توجیه کنند.

این در حالی است که آمارهای واقعی نشان دهنده موضوع دیگری است، مردم افغانستان به صورت فزاینده در حال خروج از کشور استند، زیرا ناامنی، فساد و فقر اقتصادی در افغانستان افزایش یافته است.

رییس پیشین کمسیون انتخابات گفت: حکومت وحدت ملی تلاش می‌کند تا در انتخابات پارلمانی تقلب گسترده انجام دهد و پس از اعتراض احزاب سیاسی به بهانه اصلاحات انتخاباتی تاریخ برگزای انتخابات ریاست جمهوری را به تاخیر بیندازد.

معنوی اظهار داشت: پلان ایجاد شورای قیادی (شورای رهبری) افغانستان برای حکومت وحدت ملی که از سوی زلمی خلیلزاد به منظور تمدید دوره کاری حکومت وحدت ملی ارایه شده بود با مخالفت رهبران سیاسی افغانستان روبرو شده است.

عضو حزب جمعیت اسلامی تصریح کرد: اشرف غنی در گذشته تلاش کرد تا عبدالله را از طریق مذاکره با عطامحمد نور تضعیف کند و به والی بلخ وعده‌های بزرگی سپرد. اما پس از ایجاد اختلافات رییس جمهور تلاش کرد تا عطامحمد نور را نیز دور زده و او را حذف کند.

رییس پیشین کمسیون انتخابات خاطرنشان کرد: با وجود اینکه از برکناری عطامحمد نور بیش از دو ماه گذشته است اما وی بیش از گذشته تقویت شده است.

معنوی اظهارداشت: کشورهایی مانند جرمنی از عطامحمد نور در برابر ارگ ریاست جمهوری حمایت می‌کنند. اشرف غنی به جرمن‌ها با عصبانیت در ارگ ریاست جمهوری گفته بود که اگر شما از عطامحمد نور حمایت می‌کنید بهتر است او را جایگزین من کنید.

این در حالی است که بسیاری از جریان‌های اپوزسیون حکومت را متهم می‌کنند که برای اعمال اصلاحات در نظام انتخاباتی افغانستان اقدامی نکرده است.

  1. M Mosawer Ahmadzai :

    انتخابات یگ گپ است زور بودن قانون در این کشور رواج است نه انسانیت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار