افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

نفیس زکریا: به دنبال درگیری نیستیم/ راه حل تنش ها مذاکره است!

نفیس زکریا

نفیس زکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: اسلام‌آباد به دنبال ادامه درگیری سرحدی با افغانستان نیست و به دنبال این هستیم که تمام مسایل را از طریق مذاکره حل کنیم.

وی افزود: پاکستان قبل از هر اقدامی نسبت به سرشماری تحت حفاظت عساکر اردوی ملی اطلاع رسانی کرده بود و افغانستان از تمام این پروگرام آگاه بود.

 

به راپور داون، زکریا تأکید کرد: اسلام‌آباد با حسن نیت به دنبال حل مسئله سرحدی اخیر است و تا جایی که بتواند برای قانع کردن مقامات افغان از راه‌های دیپلوماتیک استفاده خواهد کرد.

 

نفیس زکریا تأکید کرد: پاکستان و افغانستان به جای ادامه درگیری با یکدیگر مذاکره کنند زیرا جنگ تمام عیار بین دو کشور بسیار مخرب خواهد بود و به هر 2 آسیب می‌رساند.

 

درگیری بین نیروهای سرحدی افغانستان و پاکستان از روز گذشته تا امروز ادامه داشته و 11 کشته و 45 زخمی برجای گذاشت.

 

اردوی پاکستان اعلام کرده، جمعی از کارمندان سرشماری عمومی و آمار که تحت حفاظت واحدهای سرحدبانی اردو در یکی از قریه های حومه شهر سرحدی چمن مشغول کار بودند، هدف حمله قرار گرفته و در جریان این حمله حداقل 7 نفر کشته و 18 نفر مجروح شدند.

 

دیا دورانی سخنگوی پولیس ولایت کندهار =در مقابل گفته است که دولت پاکستان از سرشماری من‌حیث پوششی برای فعالیت‌های مخرب و تحریک قریه نشینان علیه حکومت افغانستان بهره‌برداری می‌کند.

 

صحبت‌های سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در حالی مطرح می‌شود که نیروهای سرحدی افغانستان امروز 5 پسته سرحدی پاکستان در سرحد تورخم را هدف قرار دادند.

 

درگیری پراکنده سرحدی بین پاکستان و افغانستان در سرحد تورخم و چمن ادامه دارد این در حالی است که اردوی پاکستان دستور تخلیه قریه های سرحدی را صادر و نیروی هوایی را به حالت آماده باش درآورده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار