افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

نظامیان انگلیسی درافغانستان اعتصاب غذا کردند

درافغانستان اعتصاب غذا کردند” src=”http://www.afghantelex.com/wp-content/uploads/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%D8%BA%D8%B0%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF.jpg” alt=”” width=”250″ height=”150″ />

به گزارش روزنامه انگلیسی “دیلی میل” نوشت: نظامیان انگلیسی مستقر در افغانستان در اعتراض به جیره بندی های غذایی جدید خود و امتناع از خوردن غذاهای تهوع آوری که در بسته های غذایی جدید به آنها داده می شود، با شکم خالی مشغول به خدمت هستند.

در حالیکه محتویات بسته های جیره غذای نظامیان انگلیسی در سال ۲۰۰۹ میلادی و ظاهرا با هدف خوش طعم تر کردن این موادغذایی برای نظامیان انگلیسی تغییر کرد، یکی از گروهبانان انگلیسی مستقر در ولایت”هلمند” افغانستان در این باره می گوید که از زمان ارائه این بسته های غذایی تهوع آور که مرتبا نصف آن دور ریخته می شود، میزان نافرمانی ها در ارتش انگلیس بیشتر شده است.

نظامیان انگلیسی از اینکه وعده های غذایی خوب و قدیمی آنها با سالاد، برشتوک آجیلی و تاس کباب جایگزین شده است، ناراحتند.

این گروهبان انگلیسی در شماره اینماه مجله “سرباز” با طرح این سوال که چرا باید وعده های غذایی ۴۰ ساله و دلخواه بیشتر نظامیان با وعده های غذایی سرد و نامرغوب جایگزین شود، نوشته است: این وعده های غذایی که برای ایجاد ذائقه ارائه می شوند عموما تهوع آور هستند.

این گروهبان انگلیسی با اشاره به اینکه نظامیانش به طور متوسط نیمی از غذای خود را دور می ریزند و اعلام اینکه سربازان در این روزها و در این سنی که هستند به مکمل هایی در کناره جیره غذایی خودنیاز دارند، نوشته است: ما با شکم های نیمه پر مشغول خدمت هستیم و کاهش وزن ما روی کارآمدی عملیات هایی که انجام می دهیم، تاثیرگذار است.

این در حالیست که یکی از سخنگویان ارتش انگلیس با اشاره به اینکه بیشتر نظامیان از منوی غذایی ارائه شده به آنها راضی هستند، گفته است که همه نظامیان انگلیسی به صبحانه داغ نیاز ندارند مخصوصا اگر در گرمای تابستان افغانستان باشند.

او گفته است: بسته های غذایی ارائه شده به لحاظ مواد مغذی برای نظامیان مناسب هستند و کالری مورد نیاز برای بالا نگهداشتن سطح انرژی آنها را تامین می کنند.

نارضایتی نظامیان انگلیسی از سهمیه غذایی‌شان و افزایش نافرمانی آنها در شرایطی گزارش می شود که بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی “بلومبرگ”، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی از سوی دولت “دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس و تشدید بحران بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر رفتار مصرفی مردم انگلیس داشته است.

در این گزارش آمده است که سیاستهای ریاضت اقتصادی دولت لندن موجب بیکاری ۷۰۰ هزار نفر در بخش دولتی تا سال ۲۰۱۷ خواهدشد .

این در حالیست که براساس مطالعات موسسه تحقیقات ملی انگلیس(IFS) هم اکنون ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار کودک انگلیسی برابر با ۲۱.۱ درصد در فقر مطلق زندگی می کنند که با توجه به سیاست های ریاضت اقتصادی دولت کامرون این رقم تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار کودک افزایش می یابد.

دولت انگلیس چندین ماه است که به دلیل روبرو شدن با مشکلات اقتصادی مجبور شده است تا بخش اعظمی از بودجه دولتی را کاهش دهد که همین امر روی عملکرد بخش های مختلف ارائه خدمات عمومی از جمله آموزش و بخش های دولتی تأثیر منفی گذاشته به طوری که در بسیاری از گزارش ها آمده است که مردم انگلیس به دلیل بحران اقتصادی کشورشان و گران بودن قیمت گاز مجبور شده اندزمستان امسال را در سرما به سر ببرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار