افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 24 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

نظارت وزیر انرژی و آب بر ساختن بندها

پروژه

براساس گزارشات رسیده، وزیر انرژی و آب خودش از پروژه های بزرگ نظارت می کند.

آقای عثمانی قبل از بازدید بند شاه و عروس در جمع ساکنان ساحه بند شاه و عروس در ولسوالی شکردره ولایت کابل حضوریافت.

در این دیدار وزیر انرژی و آب را معین وزارت شهر سازی، معین شهر داری های اداره مستقل ارگان های محل، معین اداره عالی اراضی و آب، معاون والی کابل، ولسوال ولسوالی شکر دره و تعدادی از ساکنان ولسوالی شکر دره ولایت کابل همراهی کردند. آقای عثمانی در سخنان خود هدف از سفر به ولسوالی شکر دره ولایت کابل را واضح ساخت و روی کار های انجام شده در قسمت استملاک زمین های ساحه بند شاه و عروس معلومات داد.

محترم عثمانی گفت: بعد از آغاز مجدد ساخت بند شاه و عروس یکی از مهمترین موضوعات در رابطه به این بند مساله استملاک زمین های ساحه بند شاه و عروس بود. محترم عثمانی گفت در چند ماه گذشته نشست های متعددی با والی کابل ولسوال و بزرگان ساحه بند شاه و عروس روی موضوع استملاک، زمین بدیل برای باشنده های ساحه بند صحبت شد. که در نتیجه ساحه لوای راکت برای کسانیکه خانه های شان در کاسه بند در قدم اول و کسانیکه در نزدیک بند قرار دارد در گامی بعدی به عنوان بدیل در نظر گرفته شده است.

آقای عثمانی گفت این اقدامات ضمن پیشرفت ساخت کار بند شاه و عروس در طی چند ماه رو به نهایی شدن است. آقای عثمانی اضافه کرد: الی ختم پروژه همکاری های مردم می تواند پیشرفت کار مان را تقویت بخشد، او گفت در این اواخر همکاری های مردم در ساخت پروژه های وزارت انرژی وآب زیاد شده است که این به نفع خود مردم ایجاد علاقمندی کارمندان وزارت انرژی و آب برای پیشبرد بهتر امور می شود. محترم عثمانی همکاری مردم ولسوالی شکر دره را نمونه یاد کرد و گفت: از میان پروژه های تحت کار وزارت انرژی و آب پروژه شاه و عروس نمونه است و همکاری مردم را ما همیشه با خود داشتیم. آقای عثمانی اضافه کرد و گفت کار پروسه تسویه و استملاک بزودی نهای می شود.

در ادامه محترم عثمانی هدف بعدی سفرش به ولسوالی شکر دره ولایت کابل را بازدید از جریان کار ساخت بند شاه و عروس بیان کرد. آقای عثمانی از پروژه های تحت کار در ولایت کابل یاد آور شد و پروژه شاه و عروس را مهترین پروژه از پروژه های وزارت انرژی و آب در ولایت کابل یاد کرد.

محترم عثمانی در ادامه سخنان خود از بند قرغه کابل یاد کرد و گفت: بازسازی بند قرغه تحت پلان وزارت انرژی وآب قرار داشت که قرار داد آن با یک کمپنی خصوصی عقد و در هفته های پیشرو کار بازسازی آن طی سه مرحله آغاز می شود.

آقای عثمانی در اخیر سخنان خود از انجام خدمات بیشتر در همکاری با دیگر وزارت خانه ها بعد از تکمیل بند شاه و عروس یاد کرد و گفت: دراین رابطه با مسوولان سایر وزارت خانه های صحبت شده است. و آنان از آمادگی های خود بعد از تکمیل کار بند یاد کردند.

وزیر انرژی وآب سپس جریان کار در ساحه بند شاه و عروس را با هیات همراه بازدید نمود. بند شاه و عروس در ولسوالی شکردره ولایت کابل موقعیت دارد و تا کنون 78 فیصد کار ساختمان بند پیش رفته است، این بند 48 ملیون دالر هزینه دارد و قرار است دومین بند باشد که پس از بند سلما در چند دهه اخیر به بهره برداری برسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار