افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

نظارت بر خودروهای پولیس افغانستان برای جلوگیری از حوادث ترافیکی

آقای صدیقی گفت که آن عده ماموران پولیس که مقررات را نقض کنند یا باعث حادثه شوند، مجازات می شوند

مقامهای وزارت داخله/کشور افغانستان گفته‌اند که پس از این با سوء استفاده از وسائط نقلیه پلیس و عدم رعایت قوانین ترافیکی از سوی پولیس، برخورد جدی خواهند کرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی این وزارت روز یکشنبه، ۲۸ جوزا/خرداد به خبرنگاران گفت که وزارت داخله تلاش دارد که میزان حوادثی را که نیروهای پولیس در آن نقش دارند، کاهش دهد.

یک منبع در دفتر مطبوعاتی وزارت داخله گفت که تنها در سه ماه اول جاری خورشیدی، بیش از ۵۰ حادثه ترافیکی در شهرهای بزرگ افغانستان ثبت شده اند که نیروهای پولیس در آنها دخیل بوده‌اند.

نیروهای پولیس عمدتا از خودروهای فورد آمریکایی استفاده می‌کنند و شهروندان همواره از سرعت زیاد خودروهای پولیس در خیابانها و کوچه‌ها شکایت داشته‌اند.

شماری از شهروندان در کابل گفته‌اند که سرعت بالا و عدم رعایت قوانین ترافیکی به وسیله نیروهای پولیس در موارد زیادی باعث حادثه‌های ترافیکی شده که تلفات و خساراتی را هم در پی داشته است.

امید، از ساکنان شهر کابل گفت که خودروهای پولیس چند بار با خودور حامل او تصادم کرده، اما ماموران پولیس حاضر به پاسخگویی در این حوادث نشده‌اند.

به گفته او، ماموران پولیس نه تنها حاضر به پاسخگویی در این گونه حوادث نیستند، بلکه با کسانی که خودروهای پولیس با خودروهای حامل آنها تصادم می‌کنند، برخورد “زشت” می‌کنند.

حالا به نظر می‌رسد که شکایت‌ها از عدم رعات قوانین ترافیک توسط پولیس به حدی رسیده است که وزارت داخله در پی رسیدگی و جلوگیری از آن شده است.

صدیق صدیقی گفت که آن عده از ماموران پولیس که مقررات گشت در خیابانها را رعایت نکنند یا باعث حادثه شوند، با مجازاتهایی از جریمه نقدی تا اخراج از وظیفه روبرو خواهند شد.

 

 

 

 

بی‌بی‌سی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار