افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

نظارت انجنیرنظری بر دو پروژه در تخار

پیش‌رفت کار

رییس احیا و انکشاف دهات ولایت تخار، جریان کار پروژۀ پل های‌ یوخچش و مغذار را مورد ارزیابی قرار داد.
رییس احیا و انکشاف دهات ولایت تخار، همراه هیأتی از وزارت احیا و انشکاف دهات از جریان کار دو پروژه در ولسوالی ورسج نظارت و کار آن را مثبت ارزیابی کردند.
پل یوخچش از جمله پروژه‌های مهم وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی ورسج می‌باشد که با تکمیل آن، سه قریه به مرکز این ولسوالی وصل خواهد شد.
انجنیر صبغت‌الله نظری، رییس احیا و انکشاف دهات ولایت تخار هنگام نظارت از جریان کار این پروژه گفت: این پل ۱۹ متر طول و 6 متر عرض دارد که با تکمیل‌شدن آن ۹۰۰ خانواده به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آن مستفید خواهند شد .
آقای نظری گفت که این پرژه‌ها به هزینه ۱۵ ملیون افغانی از بودیجه وزارت مالیه و به کمک تخنیکی برنامه‌ی ملی راه‌سازی قریه یی وزارت احیا و انکشاف دهات تطبیق می‌شود.
وی گفت که برای محافظت از این پل، در دو طرف بحر ۳۳۰ متر دیوار استنادی نیز اعمار خواهد شد.
پل یوخچش ، سه قریه را به مرکز ولسوالی ورسج وصل می‌کند. هم‌چنان پل مغذار نیز از جمله پروژه‌هایی است که از سوی رییس احیا و انکشاف دهات تخار نظارت شد.
رییس احیا و انکشاف دهات تخار گفت که کار این پروژه ۸۵ فیصد تکمیل شده و کار تعمیری قسمت‌های باقی این پروژه جریان دارد.
آقای نظری می‌گوید که این پل که ۱۹ متر طول و 6 متر عرض دارد، از سوی برنامه‌ی ملی راه‌سازی قریه یی تمویل شده که مبلغ ۸ ملیون افغانی هزینه برداشته است.
وی می‌گوید این پروژه که ۸۰ متر دیوار محافظوی نیز دارد، با تکمیل‌شدنش ۵۰۰ خانواده به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آن بهره خواهند برد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار