- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نطق بسیار متفکرانه و سیاستمدارانه مغز متفکر دوم جهان درباره داعش!

اشرف غنی صاحب بسیار متفکرانه و سیاستمدارانه درباره داعش سخن گفته است ولی افسوس که هیچگاه نمی خواهد کلمه ای از حقایق پشت پرده ی این گروه تکفیری – صهیونیستی بردارد و بگوید چه کسانی حامیان اصلی آن هستند.

 

دو ماه دیگر جنگ بین آمریکاییها و شبه نظامیان طالبان در کشور ما وارد پانزدهمین سال خود می شود و همچنان این بازی موش و گربه ادامه دارد و غربیها یک روز دم از شکست طالبان می زنند و روز دیگر دم از مصالحه.

 

اکنون نیز که داعشی ها به جمع این یاران غرب افزوده شدند و خبر خوش! آنکه روز گذشته نیروهایی از طالبان پاکستانی برای حمایت از گروه داعش در ولایت ننگرهار به کمک این گروه شتافتند تا نیروهای امنیتی نتوانند این شبه نظامیان را قلع و قمع کنند.

 

این موضوع باید قابل توجه جناب اشرف غنی رییس جمهوری محترم افغانستان باشد که این روزها در محافل بین المللی و در گفتگو با رسانه های خارجی آنچنان سیاستمدارانه درباره پیچیدگی های گروه داعش سخن می گوید که هرکه نداند به راستی فکر می کند ایشان مغز متفکر دوم جهان است.

 

اخیرا جناب اشرف غنی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت: برای مقابله با داعش باید سریع و خلاق عمل کرد زیرا تروریزم یا به طور سازمانی وجود دارد و یا به صورت شبکه ای. و سرعت رشد آن تند، سریع و قاطع است. پاسخ به آن باید قسمت به قسمت صورت گیرد که برای مبارزه با تروریزم باید همکاری لازم بین تمامی کشورها باشد.

 

داکتر احمدزی افزود: داعش ترکیبی از یک سازمان و شبکه تروریستی است. تفکر نظامی آن از اتاق های جنگ صادر می شود. میزان قلمروهایی که این گروه به دنبال اشغال آنها می باشد غیرمنتظره است. این گروه اشغال مناطق را از زمان فروپاشی صورت می دهد و این در حالی است که گروههای تروریستی دیگر از جمله القاعده برای رسیدن به این هدف یک دهه بر روی آن برنامه ریزی می کنند. این گروه برای رسیدن به اهدافش شرایط را مساعد می نماید. برای مثال از یک طرف به دنبال فروپاشی دولت سوریه است و از طرف دیگر به دنبال استفاده از ناتوانی دولت عراق است و این موضوع ها سبب کاهش تمرکز می شود. آنها این کار را می خواهند درباره یمن،لیبی و دیگر کشورها هم صورت دهند.

 

رییس جمهوری افغانستان ادامه داد: صحنه فعالیت آنها گسترده شده است و این وضعیت برای رشد یک شبکه تروریستی وضعیتی ایده آل است. در حالیکه از نظر روانشناختی ایده های آنها بسیار قرون وسطایی است اما از لحاظ سازمانی بسیار مدرن رفتار می کنند. وسایل ارتباطی و به کار گیری نیرو آنها از طریق اینترنت است. داعش در مدتی کوتاه چهار تا پنج مرحله از رشد شبکه ای را پشت سرگذاشته است این به آن معنا می باشد که نوآوری در سیستم آن بسیار سریع است. اگر شما می خواهید که با این گروه مقابله کنید باید سریع و خلاق عمل کنید.

 

همانطور که مشاهده فرمودید اشرف غنی صاحب بسیار متفکرانه و سیاستمدارانه درباره داعش سخن گفته است ولی افسوس که هیچگاه نمی خواهد کلمه ای از حقایق پشت پرده ی این گروه تکفیری – صهیونیستی بردارد و بگوید چه کسانی حامیان اصلی آن هستند.

 

که البته برای فهمیدن آن نیازی به گفته های امثال اشرف غنی نیست. کافی است نگاهی بیندازیم به دروغ هایی که آمریکا سالها به ما گفته است. صبح امروز دوشنبه داعش نواری صوتی را منتشر و اعلام کرد فردی که در آن صحبت می کند، حافظ سعید پاکستانی تبار، سرکرده این گروه در افغانستان است.

 

این در حالی است که پیشتر گزارش هایی از سوی آمریکا منتشر شده بود مبنی بر این که این شخص در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در افغانستان کشته شده است.

 

پس بسیار مقبول و به جا سخن گفته اند که: کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی! واقعا اگر جناب اشرف غنی تحلیلگر خوب و ممتازی بود فکری به حال دولت خود می کرد تا غربیها هر روز برایش تصمیم نگیرند.