افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

نشست هماهنگی برنامه های آموزشی برگزار شد

لوی څارنوالی

 

نشست هماهنگی برنامه های آموزشی در تالار انستیتوت آموزش های مسلکی لوی څارنوالی برگزار شد.

 

در این نشست معاونان و رؤسای مرکزی و ولایتی لوی څارنوالی، عبدالله احمد زی رییس بنیاد آسیا و نجیب الله نجیب به نمایندگی سازمان توسعه بین المللی ایالات متحده امریکا ( USAID) نیز اشتراک کرده بودند. هدف از راه اندازی این نشست، هماهنگی بهتر بخاطر برنامه های آموزشی و عملی خوانده شد.

 

څارنپوه محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور در این برنامه گفت:” ظرفیت سازی برای نسل بعدی لوی څارنوالی آغاز شده است. جذب و آموزش کارکنان لوی څارنوالی به منظور ارایه خدمات بهتر عدلی برای مردم افغانستان راه اندازی می شود.”

 

لوی څارنوال کشور در این نشست،  صلح در افغانستان را به کار څارنوالی مرتبط دانست. به باور وی زمانیکه  کارکنان لوی څارنوالی مردم را از تأمین عدالت اطمینان بدهد، و از حقوق شان دفاع کند، صلح بوجود می آید. وی در ادامه علاوه کرد:” یگانه نهاد که در آوردن صلح در افغانستان نقش مهم دارد، لوی څارنوالی می باشد.”

 

ایجاد هماهنگی لوی څارنوالی با اداره های مختلف دولتی دیگر مورد دیگری بود که لوی څارنوال کشور بر آن تأکید کرد. به باور وی  ایجاد هماهنگی های بیشتر  میان بخش های مختلف لوی څارنوالی در مرکز ولایات، سبب بهتر شدن خدمات می شود. لوی څارنوال کشور افزود:” ما قاطعانه از استقلالیت و اجراآت همکاران ما دفاع می کنیم. در عین حال همکاران ما در ایجاد هماهنگی با سایر نهاد های دولتی باید بیشتر تلاش کنند.”

 

عبدالله احمد زی رییس بنیاد آسیا در این برنامه گفت:” ما انتظار داریم پس از تکمیل شدن برنامه آموزشی، څارنوالان زن در مرکز و ولایات داشته باشیم. از مسوولان ولایتی څارنوالی می خواهیم، در لایات مربوط شان برای جذب څارنولان زن تلاش کنند. ما سعی می کنیم اشتراک کنندگان ما در این برنامه از تمام ولایات افغانستان باشند.”

 

چندی پیش تفاهمنامه میان لوی څارنوالی و بنیاد آسیا به امضا رسید. بر بنیاد این تفاهمنامه قرار است 242 تن از فارغان زن از دانشکده های حقوق و شرعیات دورۀ شش ماهه کار آموزی را در لوی څارنوالی فرا بگیرند. پس از سپری کردن دوره کار آموزی، این افراد با سپری کردن آزمون رقابتی، در بست های خالی لوی څارنوالی در مرکز ولایات استخدام خواهند شد. مدت ثبت نام برای افراد واجد شرایط این برنامه، در مرکز و ولایات تا 25 جدی سال روان در نظر گرفته شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار