افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

نشست مشورتی و همآهنگی با رسانه‌ها پیرامون مبارزه علیه مواد مخدربرگزارشد

%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%aa%db%8c

 

نشست مشورتی با رسانه‌ها پیرامون مبارزه علیه موادمخدر میان رهبری این وزارت، مسوولان رسانه‌ها و خبرنگاران برگزارشد…

 

در این نشست پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر، آقای سید فیصل حسینی معین مالی و اداری، مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران رادیو – تلویزیون‌های دولتی و خصوصی اشتراک نموده بودند.

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر ضمن خوش آمد گویی به همکاران رسانه‌ای، هدف این نشست را ارایه پاسخ به پرسش‌های مسئولان رسانه‌ها، خبرنگاران و اخذ پیشنهادات آنان در راستای مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

وزیر مبارزه با مواد مخدر گفت: از این بابت که رسانه‌ها در راستای مبارزه علیه مواد مخدر از نقش قابل ملاحظه‌ی برخوردار است، ما در همکاری با رسانه‌ها و ارایه اطلاعات لازم به مردم از این طریق، توجهِ ویژه داریم و در چارچوب قانون دست‌رسی به اطلاعات با تمامی رسانه‌ها – بدون تفکیک – همکاری می نماییم.

وی همچنین از تمام اهالی مطبوعات و رسانه‌ها که در راستای مبارزه با مواد مخدر و ارایه اطلاعات لازم به مردم با وزارت مبارزه علیه مواد مخدر همکاری نموده و می نمایند، ابراز تشکر و قدردانی نمود.

مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران نیز ضمن طرح پرسش از رهبری وزارت پیشنهادات شان را برای بهبود روند مبارزه همگانی با مواد مخدر قرار آتی عنوان کردند:

– حمایت از تهیه گزارش‌های تحقیقی در امر مبارزه با مواد مخدر،

– به چالش‌کشیدن موانع و اشخاصی که در راه مبارزه با مواد مخدر مانع ایجاد میکنند از طریق رسانه‌ها و مطبوعات،

– قانونمندسازی کشت، تولید و فروش مواد مخدر در سطح کشور،

– راه اندازی فیستوال‌های رقابت‌مند میان رسانه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر.

در اخیر، مسئولان رسانه‌ها تعهد کردند تا در امر مبارزه با مواد مخدر و تنویر افکار عمومی از ضررهای کشت، تولید، قاچاق و استعمال مواد مخدر با وزارت مبارزه با مواد مخدر و دیگر ارگان‌های ذیربط بیش از پیش همکاری نمایند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر نیز با شنیدن پیشنهادات مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران به آنان وعده سپرد تا برخی از این پیشنهادات را که جنبه‌ی عملی داشته باشد، در همکاری با رسانه‌ها در نظر گیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار