افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

نشست مشترک خبری سخنگوی ریاست جمهوری با سخنگویان وزارت های امور داخله و دفاع ملی

سخنگویان نهاد های امنیتی

سخنگویان وزارت های امور داخله و دفاع ملی در یک نشست خبری مشترک با سخنگوی ریاست جمهوری پیرامون چگونگی تامین امنیت روز های نوروز و مراسم نوروزی سخن گفته و به مردم اطمینان دادند که نیروهای امنیتی برای تامین امنیت روز های نوروز آمادگی عام وتام دارند و به تروریستان اجازه نخواهند داد که امنیت مردم را اخلال نمایند.

در این نشست خبری سخنگویان نهاد های امنیتی گزارش سالانه کارکرد این نهاد ها را ارایه نموده و از پیشرفت ها و دست آورد ها در سال 1395 خورشیدی سخن گفتند.

 

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله، به تدابیر ویژه امنیتی جهت برگزاری مراسم نوروزی در تمام نقاط کشور به ویژه مناطقی که مراسم نوروزی در آن طی محافل بزرگ و با شکوه برگزار می گردد اشاره نموده تصریح کرد که  نیروهای پولیس ملی آماده اند تا در روز های نو روز به گونه شبانه روزی در قسمت تامین امنیت تلاش نموده و زمینه برگزاری مراسم نوروزی را در فضای امن فراهم سازند.

 

وی افزود که وزیر امور داخله، و معین ارشد این وزارت، به قوماندانان زون های ساحوی و ولایات کشور دستور داده اند تا تدابیر ویژه امنیتی را روی دست گرفته و به عناصر مخل جامعه اجازه ندهند که آرامش مردم را برهم بزنند.

 

در همین حال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز به دست آورد های سال گذشته این وزارت اشاره نموده گفت که تروریستان طالب در سال 1395 خورشیدی می خواستند که چندین ولایت کشور را ، از جمله ولایت های هلمند، ارزگان، کندز و ننگرهار تصرف و در آنجا پایگاه های نظامی ایجاد نمایند که در نتیجه مبارزه جدی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، پلان های شوم آنها نقش برآب گردید است.

 

سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز از آمادگی نیروهای اردوی ملی، به مردم اطمینان داده گفت که این نیروها، در کنار سایر نیروهای امنیتی آماده اند تا زمینه برگزاری مراسم نوروزی را به مردم در فضای امن فراهم سازند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار