افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

نشست سوم چهارجانبه؛ ۱۷ دلو در اسلام آباد

نشست چهار جانبه میان نماینده گان افغانستان، پاکستان، چین و امریکا در کابل با یک سلسله پیشرفت ها به پایان رسید.

در یک اعلامیۀ مشترک که از سوی وزارت خارجه منتشر شده است هر چند در مورد این پیشرفت ها جزئیات بیشتر ارائه نگردیده، اما گفته شده است که شرکت کننده گان نشست فیصله کردند که نشست سوم چهارجانبه به تاریخ ۱۷ دلو در اسلام آباد برگزار میگردد.

 

اعلامیه می افزاید که شرکت کننده گان با یک صدا از طالبان مسلح خواستند که به کمک کشورهای حمایت کننده هرچه زودتر گفتگوهای صلح را با حکومت افغانستان آغاز نمایند.

 

به اساس اعلامیه در نشست چهارجانبه روز گذشته یکبار دیگر تأکید گردید که تروریزم برای منطقه یک تهدید است و نماینده گان تمام کشورها فیصله کرده اند که با این پدیده در داخل خاک خود بدون کدام تفکیک مبارزه می‎کنند.

 

دور دوم نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و امریکا چاشت روز گذشته در افغانستان برگزار گردید که در این نشست معینان وزارت های خارجه افغانستان و پاکستان نماینده خاص چین برای افغانستان و سفیرامریکا در کابل شرکت داشتند.

 

تا حال طالبان مسلح در مورد این نشست عکس العمل رسمی نشان نداده اند، اما نذیر احمدزی معاون دوم ولسی جرگه روز گذشته گفت که شماری از حلقات طالبان با حکومت افغانستان در مورد گفتگوهای صلح تماس گرفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار