افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 18 می , 2014 لینک کوتاه خبر :

نشست افغانستان، پاکستان و ناتو فردا در کابل برگزار خواهد شد

دولت وزیری، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که نشست لوی درستیزان قوای مسلح افغانستان و پاکستان با شرکت قوماندان عمومی ناتو  فردا در کابل برگزار خواهد شد.

آقای وزیری گفت که بحث در مورد راکت پراگنی از آن سوی  خط دیورند بر مناطق شرقی افغانستان به ویژه کنر، نورستان و ننگرهار از موضوعات اساسی این نشست است. هماهنگی مبارزه با دهشت افگنی یکی دیگر از مسایل مورد بحث در این نشست است.

راحیل شریف، لوی درستیز  اردوی پاکستان پس از گرفتن تصدی این وظیفه، نخستین بار است که به عنوان یک مقام بلند اردوی پاکستان در نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و ناتو شرکت می کند.

این سی و هفتمین نشست سه جانبه میان مقام های نظامی افغانستان، پاکستان و ناتو است. کارشناسان امور نظامی به نتایج این نشست آنگونه که افغانستان انتظار دارد  باور چندانی ندارند.

جاوید کوهستانی، کارشناس امور نظامی می گوید که اینگونه نشست ها بر روابط دو کشور، وضعیت و ثبات منطقه تاثیرگذار نیست و بیشتر شکل نمادین دارد. به ویژه که به گفتۀ آقای کوهستانی پاکستان هیچگونه همکاری صادقانه را بر تعهدات خود در این نشست ها انجام نداده است.

با اینحال آقای کوهستانی این احتمال را دور از امکان نمی داند که این نشست ها سطح تنش موجود میان کابل و اسلام آباد را کاهش خواهد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار