افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

نشانه‌های پایان آمریکا کاملا آشکار است

به نظر ما انتخابات افغانستان یک نمایش بود که نتایج آن از پیش مشخص شده بود…. اکنون هزینه های سنگین جنگ کمر آمریکا را شکسته و موقعیت آنها را در عرصه جهانی از بین برده است.

 ملا محمد عمر، رهبر طالبان در بیانیه‌ای به مناسبت حلول عید قربان عنوان داشت: روند انتخابات که از سوی رسانه‌ها در کشور نشان داده شد چیزی جز تلاش جدید برای فریفتن مردم نیست و ما قبل از آغاز آن این مسایل را گفته بودیم.

ملاعمر در بیانیه‌ خود با انتقاد از آمریکا تاکید کرد که این کشور به زودی شاهد پایان خود خواهد بود و افزود: آمریکایی‌ها امروز در طولانی‌ترین جنگ در تاریخ خود در افغانستان دست دارند و هزینه‌های سنگین این جنگ کمر آنها را شکسته و موقعیت آنها را در عرصه جهانی از بین برده است. نشانه‌های پایان آمریکا کاملا آشکار است.

ملا عمر تاکید کرده: حاکمان آمریکایی در کاخ سفید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا دستاوردی در جنگ افغانستان محقق سازند اما آنها در یاس و ناتوانی به سر برده و تمام فرصت‌ها برای پیروزی در این جنگ را از دست داده‌اند همان‌طور که مزدوران داخلی آنها که در جنگ علیه “مجاهدین” مشارکت دارند از لحاظ روحی دچار یاس و ناامیدی شده‌اند و شاهد وجود اختلافات داخلی عمیق میان آنها هستیم.

رهبر غایب طالبان اظهار داشته: مداخلات پی در پی آمریکا در جهان اسلام تکرار سیاست‌های اشتباه و شکست‌خورده آنها در منطقه به شمار می‌آید. هدف از “جهاد” جنبش ما علیه متجاوزان آمریکایی و همپیمانانش، رضایت خداوند و ایجاد نظام اسلامی و همچنین پایان بخشیدن به اشغالگری آنها و دفاع از کشور و ایجاد امنیت برای همگان بدون استثنا است.

ملاعمر در بیانیه‌ خود عنوان داشت: به نظر ما انتخابات افغانستان یک نمایش بود که نتایج آن از پیش مشخص شده بود. فقط خواستند تا مردم را چند ماهی درگیر مسایل حاشیه ای کنند تا آمریکا بتواند امتیاز پیمان امنیتی را از آن خود کنند که خواسته اش محقق هم شد.

وی درخصوص فلسطین نیز اظهار داشت: ما به فلسطینی‌ها به خاطر پیروزی اخیر خود در برابر حملات اسراییل علیه نوار غزه دورود می‌فرستیم. مقاومت مردم فلسطین علیه حملات وحشیانه نیروهای متجاوز صهیونیست مایه افتخار تمام مسلمانان است و از خداوند می‌خواهیم وحدت و پیروزی را برای آنها محقق سازد.

این اظهارات وطن دوستانه و صلح طلبانه ی جناب ملاعمر در حالی است که طالبان مسوولیت 4 حمله ی اخیر علیه ارتش ملی از زمان سوگند رییس‌جمهور جدید تا کنون را بر عهده گرفته‌ اند.

حال باید دید که جناب اشرف غنی احمدزی که توانست در کمتر از 24 ساعت به مقامات کاخ سفید قوم و خویش شود، ایا می تواند با طالبان که سیزده سال برادران ناراضی حامد کرزی بودند هم رابطه ی خویشاوندی برقرار کند و طالبان و آمریکا را نیز زیر یک سقف گرد آورد، مانند آنچه با اعضای متضاد دو تیم انتخابات تحول و تداوم و اصلاحات و همگرایی کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار