افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 13 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

نخواستن مرز نتوانستن نیست!

هزاران هزار سرباز بیش از 57 کشور جهان که سالیان سال بر خاک و خون افغانستانی ها تاختند علیرغم تمام ادعاها و تجهیزات سنگین نظامی و آموزش های حرفه ای و تجارب جنگی نخواستند یا نتوانستند طالبان و تروریسم را نابود سازند.

تاریخ در کمتر از یک دهه از تقویم میلادی برای سردمداران ناتو تکرار می شود؛ بدین معنا که کاخ سفید و متحدانش باز از همان نگرانی ها و احساس عمیق مسوولیت هایی دم می زنند که در یک دهه گذشته دم زدند و مقدمه ای موجه برای استعمار نوین قلب آسیا ساختند.

 

هزاران هزار سرباز بیش از 57 کشور جهان که سالیان سال بر خاک و خون افغانستانی ها تاختند علیرغم تمام ادعاها و تجهیزات سنگین نظامی و آموزش های حرفه ای و تجارب جنگی نخواستند یا نتوانستند طالبان و تروریسم را نابود سازند.

 

اینک دیگر بار مقام های ذیربط غربی با هرگونه ناامنی و ناآرامی در اقصی نقاط جهان که خود را محق و ولی دیگر مردمان می دانند با گذار از سال پر التهاب 2014 دستاویزی نوین برای ابقای مشروع و موجه در قلب آسیا و در قلب رقبای دشمن خود می خواهند بنابراین…

 

بنابراین چه ریسمانی آزموده شده تر و هفت رنگ تر از مبارزه با تروریسم در منطقه و در خاک افغانستان؟! هر دم به طریقی هر مسوول و مقام مرتبط یا نامرتبط با ناآرامی های نقطه به نقطه در آسیا و بعضا آفریقا فرمانی مبنی بر لشکرکشی یا تداوم مارش نظامی یانکی ها صادر می نماید.

 

اینک پس از اظهارنظر نامزد وزیر دفاع امریکا مبنی بر احتمال ابقای سربازان جنگی در افغانستان، برخی سناتوران امریکایی با لفافه عدم تکرار اشتباه عراق در افغانستان خواهان حفظ 10 هزار سرباز یانکی در خاک افغانستان و در محدوده پایگاه های دایمی نظامی واشنگتن در کابل هستند.

 

اینک بار دیگر همان شعارهایی که از تهدید امنیت نسبی افغانستان با ظهور مجدد طالبان و افزون بر آن داعش امریکا را به قلب مخالفان سیاسی و رقبای اقتصادی اش در آسیا کشانید؛ ملعبه دست پنتاگون می شود تا به جهانیان بفهماند که نخواستن مرز نتوانستن نیست!

 

در همین راستا اظهارات رییس اداره استخبارات دفاعی امریکا درخصوص اینکه سال 2015 برای افغانستان خونبارترین سال خواهد بود را می توان دورخیزی از جانب ابرقدرت غرب برای فرار از اتهامی دانست که ممکن است هرگز رسما اثبات نشود اما برکسی پوشیده نیست و آن اینکه تروریستم ساخته و پرداخته یانکی ها است و بس.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار