افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

نخست وزیراسترالیا: نظامیان این كشور پیش ازموعد از افغانستان خارج می شوند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، نخست وزیر استرالیا درحالی درباره خروج پیش از موعد نیروهای نظامی این كشور از افغانستان سخن گفت ،كه استرالیا به عنوان یك همپیمان كلیدی آمریكا بارها از استقرار نیروهای نظامی این كشور در افغانستان تا سال 2014 میلادی، زمان تعیین شده از سوی ‘ناتو’ خبرداده بود.

‘گیلارد’ در یك سخنرانی در موسسه ‘سیاست استراتژیك استرالیا’ با اعلام این مطلب كه نیروهای امنیتی افغانستان اكنون آمادگی لازم برای پذیرفتن مسوولیت امور امنیتی آن كشور را دارند، افزود: مساله خروج پیش از موعد نیروهای استرالیایی از افغانستان را در نشست ماه آینده ‘ناتو’ در ‘شیكاگو’ آمریكا مطرح خواهد كرد.

نخست وزیر استرالیا گفت: مطمئنم كه ‘ناتو’ با خروج نیروهای نظامی استرالیا از اواسط سال 2013 میلادی از افغانستان موافقت خواهد كرد و بمحض اعلام انتقال مسوولیت كنترل امورامنیتی ولایت ‘اوروزگان’ به نیروهای افغان از سوی ‘حامد كرزی’ رییس جمهوری افغانستان، كانبرا اقدام برای خروج نیروهای نظامی خود از این منطقه می كند.

‘گیلارد’ اظهارداشت: اكثر نیروهای استرالیایی از افغانستان خارج می شوند و تنها یك گروه كوچك از نیروهای ویژه به منظور آموزش و تعلیم نیروهای امنیت ملی افغانستان دراین كشور باقی خواهد ماند.

گفته می شود با توجه به تشدید مخالفت ها در استرالیا در مورد حضور نیروهای نظامی این كشور در افغانستان، دولت ‘كانبرا’ اقدام به خروج این نیروها پیش از مهلت زمان تعیین شده كرده است.

هم اكنون حدود یك هزار و 550 نیروی نظامی استرالیا در افغانستان مستقرند و 32 سرباز استرالیایی تاكنون طی درگیری ها دراین كشور كشته شده اند.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار