افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 3 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

نخستین جلسه شورای عالی لوی څارنوالی در سال جدید برگزار شد.

 

این نشست روز گذشته با حضور معاونان واعضای شورای عالی راه اندازی شد.

 

در آغاز جلسه محمد فرید حمیدی،  سال جدید خورشیدی را به مردم افغانستان و کارکنان لوی څارنوالی تبرک گفت. وی در سال جدید، از خداوند بزرگ برای مردم کشور، صلح و امنیت و برای کارکنان لوی څارنوالی، توفیق خدمتگزاری به مردم افغانستان آرزو کرد.

 

در همین حال  ایشان، تقرری غلام حیدر علامه را به عنوان معاون لوی څارنوالی در امور تعقیب قضایی، را تبریک گفت. از خداوند منان برای ایشان آرزوی موفقیت کرد. از سوی دیگر، از خدمتگزاری څارنپوه عنایت الله کمال معاون پیشین تعقیب قضایی لوی څارنوالی، اظهار قدر دانی کرد.

 

در بخش بعدی، پیشنهاد ریاست تفتیش در مورد استعلام معلوماتی ریاست های څارنوالی بحث شد. براساس این پیشنهاد، دریافت این معلومات تا شش ماه زمان می برد. این مسأله سبب به التوا قرار گرفتن پرونده ها می گردد. از سوی دیگر میعاد مشخص قانونی برای ارایه پاسخ به این استعلام ها وجود ندارد. این خلا ممکن است مورد سو استفاده قرار بگیرد.

 

شورای عالی به ریاست تفتیش وظیفه سپرد تا برنامه کاری سالانه اش را ترتیب و به ریاست های مرکزی و ولایتی بفرستد. لوی څارنوال کشور به تمام اداره های مرکزی و ولایتی لوی څارنوالی دستور داد تا به زود ترین فرصت ممکن گزارش های شان به ریاست تفتیش بفرستند.

 

در بخش بعدی، در مورد پیشنهاد ریاست څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام در مورد چگونگی تطبیق فرمان عفو و تخفیف ریاست جمهوری بحث شد.

 

شورای عالی فیصله کرد از وزارت عدلیه  خواسته شود تا در  مورد فرمان عفو و تخفیف تفسیر لازم ارایه بدارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار