افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آیا نبیل هم به سرنوشت دوستم دچار شده است؟!

رحمت الله نبیل

حکومت وحدت ملی از بازگشت رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی افغانستان که به امریکا سفر کرده بود، جلوگیری کرده است!

رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی و رهبر حزب محور مردم افغانستان که به جمع احزاب اپوزیسیون حکومت وحدت ملی پیوسته بود، پیش از سفرش به امریکا از انجام سفرهای خارجی ممنوع شده بود، اما پس از فشارهای سیاسی احزاب اپوزیسیون، حکومت وحدت ملی ممنوعیت سفرهای خارجی رحمت الله نبیل را برداشته بود.

این روزنامه تصریح کرد، رحمت‌الله نبیل در حال حاضر در امریکا به سر می‌برد و احتمالا مانند جنرال دوستم معاون اول رییس جمهور اجازه بازگشت به افغانستان را ندارد.

همچنین شایعاتی نیز وجود دارد، که در پی فشارهای حکومت وحدت ملی نبیل در خواست پناهنده گی سیاسی درامریکا داده است.

این موضوع هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده، اما نبیل پیش از این اعلام کرده بود که از سوی ریاست امنیت ملی تهدید شده است تا فعالیت‌های حزب محور مردم افغانستان را محدود کند.

این در حالیست، که پیش از این حکومت وحدت ملی مانع سفر عطا محمد نور والی پیشین بلخ به نشست کندهار شده و حالا پس از تبعید جنرال دوستم به ترکیه و نگذاشتن فرود آمدن طیاره حامل او در میدان هوایی بلخ، حکومت از بازگشت رییس پیشین امنیت ملی و رهبر حزب محور ایتلاف مردم افغانستان نیز که به امریکا سفر کرده بود، جلوگیری کرده است.

یادآوری می کنیم، که حزب محور مردم افغانستان سال گذشته من‌حیث اپوزیسیون حکومت اعلام موجودیت کرد. در این حزب به جز نبیل شماری از نماینده گان، چهره‌های سرشناس و مقامات پیشین حکومت نیز حضور دارند.

  1. امیدواری طبعیی :

    استخباراتی که بعداز کنار زدنش از وظیفه تمام اسرار محرم کشور را افشاه کند تبعید باشد همان خوب است که درسرزمین ماباشد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار