افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 19 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

چرا نبرد در مارجه هلمند با کندی رو به رو است؟

نیروهای امنیتی

 

افسران و سربازانی که در ولسوالی مارجه ولایت هلمند در برابر جنگجویان می جنگند می‌گویند که استفاده طالبان از خانه‌های غیر نظامیان به حیث سنگر و نیز جاسازی ماین‌ها از عواملی استند که نبرد در مارجه را به کندی رو به رو ساخته است.

 

آنان می‌گویند که اگر نیروهای خارجی در این عملیات نیروهای امنیتی را کمک کنند به زودی مارجه را از وجود جنگجویان پاکسازی خواهند کرد.

 

از سوی هم، حدود یک هفته پیش نیروهای امنیتی لشکرگاه –مارجه را که در حدود شش ماه در اداره طالبان بود، به تصرف خود درآورده اند، اما جاسازی ماین‌ها و انفجار آن از سوی جنگجویان سبب شده اند تا بسیاری از بخش‌های این راه ویران شوند.

 

نظامیان کشور که در اینجا مصروف نبرد با طالبان استند می‎گویند که آنان عملیات خانه به خانه را آغاز کرده اند.

 

شیر احمد، یکی از سربازان ارتش ملی در مارجه می‌گوید: ” ما اکنون عملیات خانه به خانه را آغاز کرده ایم تا طالبانی را که در خانه‌های غیر نظانیان پنهان شده اند گرفتار و یا بکشیم. ما می‌کوشیم تا در این عملیات‎ها به غیر نظامیان آسیبی نرسانند.”

 

این نظامیان افزودند که نیروهای تازه نفس به مارجه رسیده اند و عملیات بزرگی را برای سرکوب هراس افگنان در این جا راه اندازی خواهد شد.

 

سمونوال نازک میر، فرمانده کندک سوم لوای پنجم پولیس نظم عامه می‌گوید: ” هر چند ما در مارجه پیشروی‌های زیادی داریم با ان هم نیروهای کمکی رسیده است به زودی عملیات بزرگی را در مارجه آغاز می‌کنیم.”

 

این نظامیان می‌گویند که اگر در عملیات های هوایی و زمین نیروهای خارجی سهم بگیرند به زودی جنگجویان از این ولسوالی نابود می‌شوند.

 

جنرال نور علم حلیم، افسر ارتش می‌گوید” تاکنون نیروهای خارجی در عملیات زمینی سهم نگرفته اند اگر آنان در این عملیات ما را همکاری کنند به زودی طالبان را نابود خواهیم کرد.”

 

مارجه یکی از ولسوالی‎های ولایت هلمند است که نظامیان کشور از شش ماه بدینسو با جنگجویان مصروف نبرد هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار