افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

نبرد در بغلان فراتر از توان نیروهای امنیتی است!

باشنده‌گان بغلان از به درازا کشیده شدن عملیات “خورشید۲۰” نگران هستند. آنان می‌گویند با آنکه نیروهای دولتی از ۱۲ روز بدینسو نبرد را با طالبان آغاز کردهاند، اما تاکنون هیچ تغییری در جغرافیای جنگ نیامده است.

باشنده‌گان این ولایت می‌افزاید که نبرد در بغلان فراتر از توان نظامیان کشور می‌باشد و آنان از نیروهای حمایت قاطع می‌خواهند تا نیروهای دولتی را در این نبرد همکاری کنند.

اما پس از راه اندازی عملیات خورشید ۲۰ در منطقه دندغوری از سوی نظامیان کشور اکنون طالبان نبرد را به بخشهای دیگر این ولایت گسترش داده اند.

شماری از نیروهای پولیس محلی میگویند که جنگجویان از دو روز بدینسو حملههایشان را در بغلان مرکزی بر پاسگاه های پولیس محلی آغاز کرده اند.

اجمل سرباز پولیس محلی گفت: “چند روز می شود که آنها حملات را بالای پوسته ها آغاز کرده اند، سه تا چهار پوسته سقوط کرد و برخی افراد کشته و زخمی شدند”.

فرماندهان پولیس محلی در بغلان مرکزی می‌گویند که طالبان چندین پاسگاه‌های آنان را در اداره خود در آورده اند؛ اما مقام‌های امنیتی بغلان در این باره چیزی نمی‌گویند.

خواست‌ها برای اشتراک نیروهای حمایت قاطع در نبردهای بغلان در حالی بیان می‌شوند که مسئولان ارتش در بغلان نمی‌خواهند در مورد نبردهای این ولایت سخن بزنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار