افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

ناگفته های نماینده ولسی جرگه از پشت پرده توطیه ارگ برای مردم غزنی!

ولسی جرگه افغانستان

یک نماینده ولسی جرگه از توطیه ارگ برای محروم کردن مردم غزنی از اشتراک در انتخابات خبر داد.

رییس ولسی جرگه با توجه به مسدود بودن دروازه دفتر ساحوی کمسیون مستقل انتخابات در ولایت غزنی می‌گوید که حکومت و کمسیون باید مسوولانه برخورد کنند.

عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه در نشست عمومی امروز چهارشنبه این جرگه در مورد مسدود بودن دفتر ساحوی کمسیون انتخابات در غزنی ابراز نگرانی کرد.

آقای ابراهیمی هشدار داد در صورت که کمسیون و حکومت در خصوص بازگشایی دفتر ساحوی کمسیون انتخابات در غزنی مسوولانه برخورد نکند، مسوولیت هرگونه عواقب آن بردوش این دو نهاد خواهد بود.

به گفته او، انتخابات یک پروسه ملی است که براساس قانون اساسی هیچ استثنای وجود ندارد که یک ولایت از برگزاری انتخابات محروم شود.

رییس ولسی جرگه گفت: مسدود بودن دفتر ساحوی کمسیون انتخابات در غزنی خلاف قانون اساسی و قانون انتخابات است و مردم غزنی نباید از حق مشروع شان محروم گردند.

آقای ابراهیمی کمسیون انتخابات و حکومت را به ضعف مدیریت متهم کرد و تاکید ورزید که نباید در نتیجه ضعف کمسیون و حکومت مردم از حق رای خود محروم شوند.

دفتر ساحوی کمسیون انتخابات در غزنی از یک ماه به این طرف در نتیجه اعتراض شماری تحصن کننده گان مسدود است. تحصن کننده گان خواستار حوزوی شدن انتخابات در غزنی اند.

اما؛ عبدالقیوم سجادی یکی از نماینده گان مردم غزنی در ولسی جرگه می گوید که حالا وقت حوزوی شدن انتخابات گذشته و نیز تطبیق چنین تصمیمی تنها در یک ولایت امکان پذیر نیست.

آقای سجادی گفت که دروازه دفتر کمسیون ساحوی انتخابات از سوی کسانی بسته شده است که از سوی عواملی در ارگ دستور می‌گیرند و این عوامل قصد دارند تا انتخابات در غزنی اصلاً برگزار نشود.

شاه گل رضایی دیگر نماینده غزنی نیز گفت که دفتر ساحوی کمسیون انتخابات در غزنی از 50 روز به این طرف مسدود است و روند ثبت نام رای دهنده گان و ثبت نام نامزدان انتخابات متوقف است؛ اما حکومت و کمسیون هیچ توجهی ندارد.

خانم رضایی افزود؛ هیاتی که از سوی کمسیون برای حل مشکلات دفتر ساحوی کمسیون به غزنی رفته بود، حل این مساله را به حکومت واگذار کرده که خلاف قانون و به معنی محروم کردن مردم غزنی از حق رای شان است.

با این وجود، عبدالله محمدی یک عضو دیگر ولسی جرگه گفت که اگر انتخابات در غزنی برگزار نشود، سراسربودن انتخابات صدمه می‌بیند و ولسی جرگه آینده قانونی نخواهد بود.

در همین حال کمسیون انتخابات وعده سپرده که تا دو روز دیگر به مشکل انتخاباتی در ولایت غزنی رسیده‌گی خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار