افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

طالبان برای مردم و کانگرس امریکا نامه نوشتند!

طالبان افغانستان

طالبان برای مردم و کانگرس امریکا نامه ای نوشته و در آن از امریکا درخواست عجیبی کرده اند!
طالبان با نشر نامه‌ای از مردم و کانگرس امریکا خواسته است تا دولت این کشور را برای خروج از افغانستان تحت فشار قرار دهند زیرا واشینگتن هیچ توجیهی برای حضور و جنگ در افغانستان ندارد.
گروه طالبان در نامه‌ای سرگشاده به مردم و کانگرس امریکا اعلام کردند که مقاومت در برابر اشغالگران وظیفه دینی و شرعی این گروه است و تا زمانی که نیروهای خارجی خاک افغانستان را ترک نکنند به جنگ ادامه خواهند داد.

طالبان تصریح کرد امریکا در مبارزه با مواد مخدر، مهار جنگ و ایجاد یک دولت قانون محور در افغانستان ناکام شده است بنابراین به تحمیل حضور نظامی خود در کشور پایان دهد.

این گروه تاکید کرد: افغان‌ها از نظر عقیدتی مکلف‌ هستند تا در برابر نیروهای اشغالگر مقاومت کنند، به همین دلیل به هر اندازه که امریکا و متحدانش نیرو به افغانستان اعزام کنند با مقاومت مردم کشور روبرو خواهد شد.

در این نامه آمده است اگر چه مردم افغانستان به دلیل جنگ تحمیلی در چند دهه گذشته خواستار برقراری صلح هستند اما هرگز از آزادی خود نخواهند گذشت و از مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر نیز دست نخواهند کشید.

طالبان هشدار داد امریکا به دلیل سیاست‌های جنگ طلبانه در جهان و ادامه اشغال کشور به منفورترین در جهان تبدیل شده است.

این گروه تاکید کرده است مردم افغانستان حق تشکیل یک حکومت اسلامی را دارند و مقاومت آنها در برابر نیروهای اشغالگر و مطالبه آزادی و استقلال کشور را نباید تروریزم پنداشت.

طالبان تصریح کرد افغانستان هرگز در امور داخلی سایر کشورها مداخله نکرده است و به همین دلیل هم به سایر کشورها حق مداخله در افغانستان را نمی دهد. جنگ انتخاب ما نیست بلکه بر ما تحمیل شده است.

این در حالی است که دولت ترمپ در استراتیژی جدید واشینگتن با افزایش مستمر حملات هوایی و نظامیان امریکایی آتش جنگ در افغانستان را تشدید کرده است.

مقامات امریکایی تاکید دارند که از طریق تشدید آتش جنگ طالبان را به مذاکره و صلح وادار خواهند کرد اما این گروه با افزایش حملات خود به این تلاش ها پاسخ داده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار