افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

“نامزد وزرای متباقی کابینه، هفته آینده به ولسی جرگه معرفی خواهند شد”

هییت اداری ولسی جرگه افغانستان می گوید که در هفته آینده در باره سرنوشت متباقی نامزد وزرای پیشنهادی حکومت تصمیم اتخاذ خواهد شد.

 

محمد نظیر احمدزی معاون دوم ولسی جرگه گفت که رییس جمهور غنی روز گذشته در دیدار اش با هییت رهبری و کمیته روسای شورای ملی وعده سپردکه در آغاز هفته آینده چهره های جدید و بدون داشتن تابعیت دوگانه را به ولسی جرگه، معرفی خواهد کرد:

 

” رییس صاحب فرمودند که روز یکشنبه بخیر کابینه را معرفی می کند، لیست شان تکمیل شده و گفتند که شاید دو تابعیته درمیان شان نباشد و نامزد وزیرای که رای اعتماد نگرفته بودند دوباره تکرار نخواهد شد وقسمی که رییس جمهور به ما گفت که دو تابعیته نیستند و برابر به معیار هستند، بادر نظرداشت این حرف، کدام موانع را نمی بینم ممکن که در جریان همان هفته رای اعتماد بگیرند. ”

 

ولسی جرگه افغانستان قبل از رخصتی های زمستانی ازمیان نزده نامزد وزیر پیشنهادی حکومت به هشت تن از آنان و رییس عمومی امنیت ملی، رای اعتماد داد.

 

وزرای امور داخله، خارجه، مالیه، معادن و پطرولیم، انکشاف دهات، صحت عامه، مهاجرین و عودت کننده گان، حج و اوقاف و رییس عمومی امنیت ملی از جمله افراد بودند که از سوی ولسی جرگه افغانستان تایید شدند.

 

اما وزرای پیشنهادی دفاع، تجارت و صنایع، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، معارف، ترانسپورت، انرژی و آب، تحصیلات عالی، اقتصاد و فواید عامه از ولسی جرگه رای تایید به دست آورده نتوانستند.

 

اینکه اینبار تمامی نامزد وزرای پیشنهادی حکومت به ولسی جرگه افغانستان رای تایید را به دست خواهند آورد یانه، در اخیرهفته آینده روشن خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار