- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نابودی اسلام، هدف اصلی حادثه 11 سپتامبر 2001

مبارزه با انقلاب هاي ضد استعماري آمریکا، مقابله با نهضت هاي انقلابی اسلامي، رواج پروژه اسلام هراسي و فراهم ساختن زمينه ايجاد گروه هاي تروريستي از جمله اهداف سناريوي اسرایيلي و آمريكايي 11 سپتامبر بود.

 

سیزده سال پیش در چنین روزی واقعه ای با ابهامات بسیار فراوان بر روی برجهای دوقلوی آمریکا رخ داد که هر ساله با تشریع ابعاد آن، اسناد بیشتری از دروغ گویی های کاخ سفید افشاء می گردد.

كارشناسان بر اين باورند كه آمريكا پس از دوران جنگ سرد و حذف كمونيزم، اسلام گرايي را تنها مانع بالقوه و در عين حال بهترين بهانه براي تحكيم سلطه جهاني خود قلمداد مي نمود و به اين جهت تنها به يك بهانه براي خفه كردن سلول هاي تنفسي اسلام گرايي در سرتاسر جهان و سپس تصاحب دنيا نياز داشت ، بهانه ۱۱ سپتامبر.

دولت آمريكا بعدها اين عمليات تروريستي را به گروهك القاعده و طالبان كه هر دو از دست ساخته هاي سردمداران اين كشور در راستاي تامين منافع استكباري بود، نسبت داد وتلاش كرد تا بخشي از منافع خود را در منطقه با اشاعه همين بهانه تضمين كند و بر همين اساس به بهانه مبارزه با تروريزم طرح حمله به كشور اسلامي افغانستان كليد خورد.

به طور یقین دولت آمريكا طراح اصلي حادثه ۱۱ سپتامبر و زمينه ساز اجراي آن بود؛ اسناد و مدارك موجود نيز مويد اين ادعا است. چطور مي توان باور كرد كه آمريكا به عنوان مدعي در اختيار داشتن فناوري برتر اطلاعاتي، رسانه اي و ارتباطاتي در خصوص چرايي علل وقوع اين حادثه با ابهام روبرو باشد.

پذيرش اينكه يك گروه تروريستي با حضور در فرودگاه هاي بين المللي آمريكا به نيت منفجر كردن برجهاي دوقلو و وارد كردن ضربه به منابع اين كشور به راحتي سوارهواپيما شوند، به گونه اي كه دستگاه هاي امنيتي سيا هيچ ظني نبرند؛ دشوار است خصوصا اينكه عمليات سوخت گيري اين هواپيماها كاملا مشكوك بوده است.

باور كردني نيست كه تمام اين برنامه ريزي ها بدون اطلاع دولت و سازمان هاي جاسوسي آمريكا صورت گرفته باشد. لذا می توان به جرات ادعا کرد که برنامه ريز اصلي ۱۱ سپتامبر از سوی سردمداران آمريكايي و صهيونيستي بوده و آنان پشتيبان و زمينه ساز اصلي اين ماجرا بودند تا بهانه اي براي حمله به كشورهايي افغانستان و عراق داشته باشند.

اقداماتي كه پس از اين حادثه ازجانب سردمداران آمريكايي صورت گرفت؛ نشان داد كه آنان در پي پيش دستي در نبرد تمدنها بودند. چرا كه بر اين باورند كه تمدن اسلامي و در پي آن بيداري اسلامي با مولفه هاي ضد نظام سرمايه داري و ضد صهيونيستي و آزادي ملت ها در حال شكل گيري است و در نهايت سبب نابودي تمدن پوشالي و مادي غرب خواهد شد.

آنان با طراحي چنين سناريويي تلاش كردند تا علاوه بر نشان دادن يك چهره خشن و ضد انساني از تمدن اسلامي سبب خنثي شدن چنين حركتي از جانب دنياي اسلام شوند.

واقعه مشكوك ۱۱ سپتامبر و ماجراي حمله هوايي به نيويورك و تخريب برج هاي دوقلوسازمان تجارت جهاني، در طول اين سالها همواره محور توجه سياستمداران و سياست گذاران فرهنگي آمريكا براي ايجاد يك محيط امنيتي در دنيا بوده است.

۱۱ سپتامبر در طي اين سالها فرصت مناسبي در اختيار هاليوود قرار داد تا با ترسيم دنيايي سرشار از نيرنگ و توطئه و تلاش تروريست ها براي دستيابي به سلاح هاي كشتارجمعي و در مقابل مبارزه غرب با ناامني و ظاهرشدن در هيبت منجي جهان و بشريت، تصاوير متعددي از پنجره اين دستگاه تبليغي كاخ سفيد براي جهانيان به نمايش بگذارد.

گشودن فاز جديدي درسياست خارجي آمريكا براي “مبارزه با انقلاب هاي ضد استعماري اين كشور در آسيا و خاورميانه”، “مقابله با نهضت هاي انقلابی اسلامي”، “رواج پروژه اسلام هراسي در جهان” و “فراهم ساختن زمينه ايجاد و پرورش گروه هاي تروريستي حافظ منافع آمريكا” از جمله اهداف اين سناريوي اسرایيلي و آمريكايي بود.

گروه هاي طالبان و القاعده پس ازاين واقعه شكل جدي تري گرفت و هم اكنون نيز گروه هاي ديگري همچون النصره در راستاي اين سياست تشكيل شده تا اهداف و منافع آمريكا را در منطقه دنبال كنند.

مقامات کاخ سفید بر اين باور بودند كه اجراي اين سناريو با جلوگيري از جهاني شدن اسلام ، مانع اقتدار مسلمانان در جهان مي شود. غربیها در این مدت معامله با طالبان و شبه نظامیان را به جایی رساندند که اکنون اذهان عمومی افغانستان هم می گوید طالبان و تروریست ها دست پرورده خودشان هستند.

مردم می دانند که افراط گرایان اصلا مسلمان نیستند زیرا با این هم قتل و جنایات ثابت کردند که به دستور آمریکا مامورند تا نام اسلام و مسلمانی را در دید مردمان جهان زشت و نامناسب جلوه دهند.

قبل از اینکه آنان به کشور ما لشکر کشی کنند، نه تروریست داشتیم و نه طالب، طالبان ساخته و پرداخته خود غربی ها هستند، همان گونه که سال پیش وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت طالبان پرورش یافته دست خود ما هستند.

مطمئنا دولتمردان کاخ سفید از گسترش روز افزون اسلام در جوامع غربی نگران بوده و هستند. لذا با افزایش حملات انتحاری با نام طالبان، کشتن نیروهای ناتو تحت نام کفار از سوی مسلمان نماهای شبه نظامی و حمایت از حملات تروریستی القاعده، به مردم غرب اسلام هراسی و اسلام ستیزی را القاء می کنند.

شما می بینید که وقتی سربازان و حتی مردمان آمریکایی درجمع مردم مسلمان افغانستان یا دیگر کشورها قرار می گیرند، به راحتی می پذیرند که اسلام دین خشونت نیست، دین تروریزم نیست، دین جنگ و خونریزی نیست، دین صلح و آرامش و دوستی است. دینی است که برای هر رابطه ای اعم از اجتماعی و فردی قاعده و قانون انسانی دارد و این مسولان غرب هستند که با پرورش تروریستها و حمایت از آنان، اسلام را در دید ملتهای غربی بد جلوه داده اند.

ای کاش آمریکاییها تنها به حمایت از طالبان بسنده کرده بودند. اما آنان طالبان را هم به غرب و هم به چند کشور عربی بخصوص عربستان وابسته کردند تا با جنایات و فتواهای آل سعود این اسلام ستیزی و اسلام هراسی تکمیل شود و اکنون هم که گروه داعش به جمع این تکفیرهای وهابی پیوسته است و جنایاتش هر انسانی را مبهوت حیوانیت آنها می کند.

لذا بر همگان واجب است از این گروه های افراط گرا و تکفیری برائت جسته و هرچه واضح تر رابطه آنها با آمریکا را افشاء سازند تا همه مردم جهان به ویژه مردم آمریکا بدانند که دست مقامات کاخ سفید و رژیم صهیونیستی با این گروه ها در یک کاسه است.