افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ناامنی ها مکاتب سرپل را غیرفعال کرد!

مکاتب

 

بگفته مسئولان ریاست معارف سرپل، بیش از ۱۲۰ باب مکتب دراین ولایت مسدود شده است.

 

عبدالغفور سرپلی رئیس معارف ولایت سرپل دلیل مسدود شدن این تعداد مکاتب را گسترش نا امنی‎ها در ساحات تحت تسلط طالبان دانسته می‎گوید که معاش و امتیازات اکثریت معلمان این مکاتب بنا بر نا امنی پرداخت نمی‎گردد.

 

رئیس معارف سرپل گفت که بیشتر این مکاتب در ساحات حاکمیت طالبان قراردارد.

 

وی افزود:

 

“مکاتب ما در مناطق کچن، قیرغی تو، چیراس و در مناطق دیگر ما در ولسوالی صیاد، شیرم ها مرکز سرپل، کوهستانات و سوزمه قلعه نسبت نبود امنیت غیر فعال است.”

 

رئیس معارف سرپل تائید می‎کند که امتیاز اکثریت مکاتب دیگر نیز بنابر عدم ارائه گزارش دهی و عدم نظارت از وضعیت مکاتب به تعلیق در آمده‎است.

 

وی همچنان افزود:

 

“در بسیاری نقاط ولایت اعضای نظارت ما رفته نمی‎توانند شوراها و مردم هم برای ما مراجعه نمی‎کنند بنا ما معاشات شان را معتل ساختیم و در صورت عدم مراجعه مردم و شوراها و عدم تصدیق اعضای نظارت این بودجه را ما دوباره به حساب دولت انتقال می‎دهیم.”

 

در همین حال اعضای شورای ولایتی سرپل با ابراز نگرانی این وضعیت می‎گویند بیشترین صدمه را در بخش‎های نا امن دختران دیده‎اند که از درس و تعلیم باز مانده‎اند.

 

اما شماری از باشنده‎گان ولسوالی‎های سرپل مسدود شدن مکاتب را در ساحات تسلط طالبان رد کرده می‎گویند که همه مکاتب در تمام ساحات ولایت سرپل فعال بوده صرف نرسیدن معاشات باعث دل سردی معلمین شده است.

 

بگفته آن‎ها اگر معاشات معلمین به وقت و زمان اجرا شود هیچ مکتب مسدود نخواهد ماند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار