افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

میدان هوایی کابل هدف حملات راکتی طالبان قرار گرفت

کابل

این حملات پیش از چاشت امروز همزمان با ورود وزیر دفاع امریکا و سرمنشی ناتو به کابل بوقوع پیوست.

به گزارش افغان تلکس، نجیب دانش ، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله گفت که سه راکت در شرق میدان هوایی کابل اصابت کرده است.

یک منبع امنیت ملی که نخواست نامش گرفته شود گفت که طیاره های ناتو حوالی ساعت ۲:۳۰ پس از چاشت، دو منزل را که گمان می رود مهاجمان در آن جابجا شده باشند، هدف حملات هوایی قرار داده و تخریب کرده است.

بعد از این حمله راکتی، شماری از مهاجمان مسلح به یک منزل مسکونی در نزدیکی میدان هوایی حامد کرزی در کابل داخل شده و از آنجا میدان هوایی و تأسیسات دولتی را هدف اسلحه سنگین و سبک قرار می‌دهند.

نجیب دانش ، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله گفت که بر اساس اطلاعات پولیس، شمار مهاجمان سه تن است.

به گفتۀ وی، این منزل مسکونی دو طبقه در قلعۀ میرعباس در نزدیکی یکه‌توت از مربوطات حوزه نهم امنیتی موقعیت دارد. آقای دانش گفت که نیروهای ویژه پولیس به ساحه اعزام شده و عملیات تصفیوی نیز آغاز گردیده است.

آقای دانش گفت، در نتیجۀ اصابت یک راکت بر یک منزل مسکونی در ساحۀ پکتیا کوت، پنج تن به شمول یک خانم زخمی شدند که وضعیت این خانم وخیم گزارش شده است. به گفتۀ وی، زخمیان این رویداد به شفاخانه منتقل گردیده اند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیت ملی افغانستان گفت، از این منزل مسکونی، ده راکت شلیک شده است که هشت فیر آن در میدان هوایی مربوط به حمایت مأموریت قاطع، یکی آن در میدان هوایی نظامی مربوط به وزارت دفاع و یکی هم در بخش ملکی میدان هوایی حامد کرزی اصابت کرده است.

به گفتۀ این منبع، در اطراف این منزل مسکونی مخالفان مسلح ماین‌گذاری کرده اند و نیروهای امنیتی تلاش دارند که این حمله را مهار سازند. منبع افزود که در این حملات راکتی یک غیر نظامی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

طالبان مسؤولیت حملات راکتی را به دوش گرفته اند. ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه با فرستادن اعلامیه‌ای به رسانه‌ها ادعا کرده اند که هدف این حملات راکتی، طیارۀ حامل وزیر دفاع امریکا در میدان هوایی کابل بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار