افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 5 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

برادران طالب، مکاتب را نبندید!

حامد کرزی رییس جمهور کشور از رهبران گروه طالبان می خواهد که از بستن مکاتب و مدارس دست بکشند.
رییس جمهور در بیانیۀ رادیویی خود که کاپی متن آن از سوی ریاست جمهوری به خبرگزاری بست باستان رسیده، خطاب به سران طالبان گفته است: «از بستن مدارس و مکاتب دست بکشید و بگذارید که کودک میهن ما تعلیم کند و وطن ما از احتیاج خارجی خلاص شود.»
این بیانیۀ رادیویی و خواست رییس جمهور پس از آن صورت می گوید که از چندی بدین سو ده ها مکتب در ولسوالی های ولایت غزنی حتا در شهر غزنی، به خاطر تهدید طالبان مسدود شده اند.
حامد کرزی در بیانیۀ خود از بزرگان قومی و علمای دینی ولایت غزنی نیز خواسته که با استفاده از نفوذ خود با طالبان و دیگر افرادی که مکاتب را تهدید می کنند، از راه گفتگو در بازگشایی مکاتب مناطق شان تلاش کنند.
این اظهارات رییس جمهور کرزی در حالی صورت می گیرد که پیش از این بارها رییس جمهور به تردید و با شک از بسته شدن مکاتب از سوی طالبان سخن می گفت و یک بار اعلام کرده بود که طالبان گفته اند که دیگر مکاتب را مسدود نخواهند کرد.
گفتنی است که مقامات محلی در غزنی مسدود شدن مکاتب را تأیید نکرده بودند، اما بزرگان قومی این موضوع را بارها با رسانه ها در میان گذاشته و گفته بودند که طالبان در واکنش به منع استفاده از موترسایکل در ولایت غزنی، اجازه نمی دهند که کودکان به مکاتب بروند.

باستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار