افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

موجودیت چهار هزار سرباز امنیتی خیالی در هلمند

سرباز

 

پس از سفر محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور به ولایت هلمند، ادارات امنیتی این ولایت بررسی ها در مورد تشکیلات خیالی نیروهای پولیس را آغاز کردند.

 

این ادارات تا کنون دریافته اند که ۴۰ درصد تشکیلات پولیس در ولایت هلمند خیالی است.

 

آقا نور کینتور، قوماندان امنیه ولایت هلمند در نشست خبری گفت: پس از هدایت رییس جمهورغنی بررسی ها را آغاز کردیم و تا کنون دریافته ایم که ۴۰ درصد تشکیلات پولیس در هلمند خیالی است.

 

آقای کینتور تاکید کرد که تشکیلات پولیس در ولایت هلمند ۱۰هزار است اما بیشتر از ۴ هزار آن وجود ندارد.

 

به گفته کینتور، وزارت داخله ماهانه برای ۱۰ هزار سرباز امنیتی معاش می فرستد اما در واقع کمتر از ۶ هزار سرباز امنیتی معاش دریافت می کنند.

 

گفته شده که اکنون این بررسی در ولسوالی های نادعلی و مارجه این ولایت در جریان است.

 

این در حالی است که در این اواخر دامنه ناامنی ها تا نزدیکی های شهر لشکرگاه مرکز این ولایت رسیده است.

 

با وجودی که تنها تشکیلات نیروهای امنیتی در این ولایت ۱۰ هزار گفته شده بود، پیشروی طالبان مسلح در نبردها حیران کننده بود.

 

به تازگی معلوم شد که تشکیلات پولیس در این ولایت خیالی بوده و تنها تعدادی محدودی از سربازان امنیتی مصروف نبرد با طالبان هستند.

 

قوماندان امنیه هلمند گفت که تا کنون ۲۰۰ سرباز غیرحاضر و ۸۰ سرباز که بدون انجام وظیفه معاش دریافت می کرده را از وظیفه برکنار کرده است.

 

به گفته او، از میان تشکیل ۴۵۰ پولیس در ولسوالی مارجه، ۳۰۰ پولیس وجود ندارد و معاش آنان تنها به جیب قوماندان امنیه این ولایت می ریزد.

 

همچنان گفته شده که عبدالرحمان سرجنگ، قوماندان امنیه پیشین این ولایت نیز ۲۷۰ پولیس خیالی را تثبیت کرده بود که به نام آنان معاش صادر می شد.

 

پیش از این شمار نظامیان در ولایت هلمند ۳۲ هزار ثبت شده بود، بخاطر وجود نظامیان خیالی گروه طالبان ۵ ولسوالی این ولایت را به گونه کامل در اختیار دارند و در ۹ ولسوالی دیگر تنها مراکز آن به دست نیروهای امنیتی قرار دارد.

 

در این اواخر درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش های از این ولایت شدت یافت و افراد این گروه با کشتن صدها نیروی امنیتی تا نزدیکی شهر لشکرگاه پیش آمدند.

 

پس از آن محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور به این ولایت سفر کرد و گفت که چگونگی جنگ هلمند به گونه جدی بررسی خواهد شد.

 

در همین حال باشنده گان ولایت هلمند از حکومت می خواهند که بخش ارتش ملی در این ولایت را مورد بررسی قرار دهد تا سربازان واقعی و خیالی تثبیت شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار