افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

موجودیت اتباع پاکستان در میان جنگجویان داعشی در ننگرهار

ننگرهار

 

شماری از اعضای جامعه مدنی ولایت ننگرهار می گویند، پاکستان در جنگ ولسوالی کوت ولایت ننگرهار، داعشیان را از اقوام اورکزی و افریدی پاکستان فرستاده است.

 

برخی از جوانان و فعالان مدنی ولایات مشرقی که به خاطر بد شدن وضعیت امنیتی و حمله داعش به ولسوالی کوت به کابل امده اند، در نشست خبری از حکومت خواستند تا جلو فعالیت گرو ه داعش را بگیرند.

 

جاوید غفور، فعال مدنی ننگرهار می گوید: “وضعیت عمومی در آن جا از دست پاکستان نهایت خراب است، تمام داعشیان جنگجویان اورکزی و افریدی است تا منطقه را نا امن بسازند، تمام مرا کز هراس افگنی معلوم است ملا منصور و ملا عمر در پاکستان کشته شدند، پس خواست ما از جامعه جهانی این است، که به پاکستان وقت بدهد تا در پالیسی خود تغیر بیاورد”.

 

عبدالله پیکار، باشنده ولسوالی کوت و فعال مدنی می گوید: “داعشیان ده ها خانه را آتش زدند، سه طفل را با کارد کشتند و برخی ازموسفیدان قریه را با خود بردند”.

 

این فعالان مدنی از حکومت و جامعه جهانی می خواهند، تا به امنیت آنان توجه کنند.

 

غورځنګ سیال، فعال مدنی می گوید: “حکومت مرکزی باید از همین حالا به شمول ولسوالی کوت در تمام افغانستان جلو انکشاف و فعالیت های داعش را بگیرند و این پدیده شیطانی را از هسته، از بین ببرند”.

 

پیش از این گفته شده بود، که داعشیان در زمان حمله بر ولسوالی کوت ولایت ننگرها شماری از خانم ها را با خوده برده اند، اما این فعالان مدنی با رد این خبر می گویند، که تنها در حمله داعش بر ولسوالی کوت ۱۲تن کشته شده است و داعشیان سه طفل را با کارد کشته، بیش از ۲۰باب منزل را به اتش کشیده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار