افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

موتر محافظان اشرف غنی عامل کشته شدن دو تن در هرات

غنی

 
در حاشیه سفر رییس‌جمهور افغانستان و نخست‌وزیر هند به هرات برای افتتاح سد سلما، یک جوان هراتی در نتیجه تصادم با موتر محافظان اشرف‌غنی و یک بیمار دیگر به دلیل عدم انتقال به موقع به شفاخانه بخاطر مسدود بودن خیابانها جان باختند.

جوان 24 ساله هراتی که روز گذشته با خودروهای تشریفات و محافظان اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان در این ولایت تصادم کرده بود، جان باخت.

منابع پولیس هرات اعلام کرد: موتر محافظان رییس‌جمهور افغانستان در نزدیکی «پل پشتون» واقع در وُلسوالی «گذره» هرات با عابر پیاده تصادم کردند .

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفته است که این رویداد در منطقه سه‌راهی «قفسلان» منطقه ای میان پل پشتون و «پل مالان» در هرات، روی داده است.

وی جزئیات بیشتری در مورد این رویداد ارائه نکرد.

«محمدرفیق شیرزی» مدیر اداری شفاخانه هرات نیز خبر مرگ جوان هراتی بر اثر تصادم با موترهای تشریفات رییس‌جمهور افغانستان را تأیید کرده است.

از سوی دیگر، «عبدالرئوف احمدی» سخنگوی پولیس هرات، نیز ضمن تأیید این رویداد،از اعلام جزئیات در مورد این موترها خودداری کرد.

وی افزود که این موتر شناسایی و دریور آن دستگیر شده است.

روز گذشته رییس‌جمهور افغانستان و «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند برای افتتاح سدسلما به هرات سفر کرده بودند و تدابیر امنیتی در این شهر مشکلاتی برای باشنده گان هرات ایجاد کرده بود.

برخی از کاربران فضای مجازی در هرات نوشته بودند که آنها به دلیل مسدود بودن بسیاری از خیابانهای اصلی و فرعی نتوانستند بیماران خود را به موقع به شفاخانه منتقل کنند و یک فرد دیگر نیز به دلیل عدم رساندن به موقع به مراکز صحی جان باخته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار