افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

موترهای تدارکاتی ناتو وارد خاک افغانستان شدند.

سرانجام پس از هفت ماه مشاجره پاکستان راه را به روی موترهای تدارکاتی ناتو از خاک این کشور به سوی افغانستان به روز پنجشنبه باز نمود.

خبر رسانی اسوشییتد پرس گفته است که اولین موتر حامل تدارکاتی ناتو امروز با عبور مرز پاکستان وارد خاک افغانستان گردید.

تلویزیون محلی پاکستان گفته است که تعداد موتر های تدارکاتی ناتو به ۱۳۵ عراده می رسد.

گفته می شود که پاکستان راهای تدارکاتی ناتو را پس از آن دوباره باز نمود که ایالات متحد امریکا از کشته شدن ۲۴ سرباز پاکستانی در یک حملۀ هوایی امریکا در مناطق قبایلی این کشور پوزش خواهی نمود.

این در حالی است که وزیر خارجۀ امریکا، هیلاری کلنتن در یک تماس تیلیفونی با وزیر خارجۀ پاکستان،حنا ربانی گهر اظهار تاسف نموده و از کشته شدن 24 سرباز پاکستانی در حملات هوایی امریکا در مناطق قبایلی این کشور پوزش خواهی نمود.

این در حالی ست که پس از بسته شدن راه تدارکاتی ناتو از سوی پاکستان، امریکا مجبور به امضا توافقنامۀ با آسیای مرکزی به منظور وارد نمودن اموال ناتو با این کشور ها شد.

در همین حال وزیر اطلاعات پاکستان به شبکۀ رویترز گفته است پس از اینکه امریکا تمامی خواسته های ما را پزیرفت ،کشور ما از بازکشایی راه های تدارکاتی ناتو موافق است،اما بسیاری پاکستانی ها از این تصمیم دولت خورسند نیستند.

وی به شبکۀ خبر رسانی رویترز گفته است که خواست های ما از امریکا این بود تا به تمامیت ارضی کشور ما احترام بگزارند و همچنان از کشته شدن ۲۴ سرباز ما معذرت بخواهند،و همین خواسته های پاکستان بود که از طرف امریکا پزیرفته شد.

در همین حال طالبان پاکستانی روز چهار شنبه گفته اند که با باز گشایی راه های تدارکاتی،آنها موترهای حامل اموال ناتو را در مسیر شهرا هدف حملات قرار خواهند داد.

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار