افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 29 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

موافقت دولت آسترالیا با اعزام ۳۰ عسکر دیگر به افغانستان

به نقل از اس‌. بی. اس، دولت آسترالیا در نظر دارد تا با اعزام 30 عسکر آسترالیایی دیگر به افغانستان تعداد نظامیان این کشور را به 300 نفر در افغانستان افزایش دهد.

ماریس پین وزیر دفاع آسترالیا در مشرانو جرگه آسترالیا در شهر «انبرا گفت: اعزام این عساکر آسترالیا را قادر می‌سازد تا مشاوران بیشتری را برای ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی افغان در اختیار افغانستان قرار دهد.

 

مارک بینسکن لوی درستیز اردوی آسترالیا تصریح کرد که این عساکر صرفا نقش آموزش و مشورتی ایفا خواهند کرد و درخواستی برای افزایش نیروهای جنگی در افغانستان دریافت نکرده‌ایم.

 

این در حالیست که لوی درستیز سابق اردوی آسترالیا، پیتر لیهی پیش‌بینی می‌کند که اعزام عساکر آسترالیایی به نیروهای هوایی ایتلاف در افغانستان کمک خواهد کرد.

 

این جنرال متقاعد آسترالیایی تصریح کرد: عساکر اعزامی، اعضای نیروهای ویژه نیستند بلکه انتظار می‌رود متخصصین ارشد نظامی باشند که برای مشاوره و آموزش نیروهای هوایی افغان اعزام می‌شوند.

 

وی در ادامه افزود: شاید چند نفر از این نیروهای متخصص اردو برای مشاوره و پشتبانی از قومندانان ارشد افغان اعزام شوند.

 

در حالیکه ماموریت اردوی آسترالیا در افغانستان در سال 2018 عیسوی پایان می‌پذیرد اما وزیر دفاع این کشور از بررسی تمدید حضور نیروهای اردوی این کشور در افغانستان خبر داده است.

 

پس از حمله امریکا و اشتراک نیروهای آسترالیایی در افغانستان از سال 2001 عیسوی تا کنون بیش از 42 نفر از عساکر آسترالیایی کشته شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار