افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

مهاجمان انتحاری دركابل همچنان در حال مقاومت هستند…

مهاجمان مسلح كه از روز یكشنبه در ساختمان نیمه كاره ای در شهر كابل موضع گرفته اند همچنان در این مكان به سمت نیروهای امنیتی و سفارت خانه های غربی در منطقه وزیر اكبرخان با سلاح های نیمه سنگین شلیك می كنند.

یك مقام آگاه  گفت: مهاجمان در این ساختمان در محله وزیر اكبرخان محل استقرار دیپلمات های خارجی به سمت سفارتخانه های كشورهای غربی شلیك می كنند و تاكنون نیروهای امنیتی موفق به مهار آنها نشده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از كابل ، در حالی كه به نظر می رسید درگیری های شب و عصر یكشنبه در كابل بعد از هشت ساعت فروكش كرده باشد اما ساعت یك بامداد روز دوشنبه انفجار راكت وتیراندازی های شدید خواب را از مردم ربود.

نیروهای امنیتی با استفاده از هلی كوپترها بر فراز منطقه خارجی نشین وزیر اكبر خان , دائم در حال پرواز هستند و این ساختمان نیمه كاره را مورد حمله قرار می دهند.

حمله مهاجمان مسلح و انتحاری به سه نقطه شهر كابل كه از ساعت 14 روز یكشنبه آغاز شد، تا ساعت 10 شب ادامه داشت اما بعد از سه ساعت توقف باردیگر از بامداد دوشنبه این حملات از سر گرفته شد.

تاكنون جزئیاتی از تعداد كشته ها و مجروحین نیروهای امنیتی، مهاجمین و غیر نظامیان اعلام نشده است آما آمارهای ضد و نقیض حاكی از كشته شدن 18 مهاجم و تعدادی غیر نظامی در عملیات روز یكشنبه در كابل و شهرهای دیگر بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار