افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

مهاجرین مقیم پاکستان در معرض خطر داعش

اکنون نوبت این است که آمریکا شبه نظامیان مسلحی که سیزده سال کرزی آنها را برادر خواند، به گروه داعش پیوند دهد تا آرزوی خود مبنی بر داشتن یک امپراطوری تحت اختیار خود، آنهم با نام دولت اسلامی را تحقق بخشد. در این میان چه کسانی بهتر از مهاجرین افغانستانی آواره که از کشور خود خسته اند.

 خبرهای رسیده از پاکستان نشان می دهد که گروه تروریستی داعش تلاشهای تازه ای را باهدف عضوگیری از میان مهاجران افغانستانی مقیم پاکستان آغاز کرده است.

گروه داعش با توزیع اعلامیه ای درمیان مهاجران افغانستانی در پاکستان ، ضمن اعلام مواضع و اهداف خود خواستار حمایت مهاجران افغانستانی از این گروه شده است.

اخیرا یک فرمانده طالبان پاکستانی به نام احسان الله احسان همکاری خود را با جنبش طالبان پایان داده و از گروه داعش اعلام حمایت کرده است. همچنین یک فرمانده حزب اسلامی حکمتیار بنام میرویس و مولوی عبدالرحیم مسلم دوست نیز از گروه داعش حمایت کرده اند.

چندی قبل نیز یک منبع نزدیک به طالبان اعلام کرد: احتمال قوی وجود دارد که تعدادی از طالبان پاکستانی که تحت عنوان «جماعت الاحرار» فعالیت می‌کنند در اطاعت از دستورات عبدالرحیم مسلم دوست، با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

مولوی عبدالرحیم مسلم دوست که از چهره‌های شناخته شده و با نفوذ در بین طالبان افغانستان و پاکستانی است، ضمن بیعت با ابوبکر البغدادی قول داده که با گروه داعش در افغانستان همکاری خواهد کرد که ظاهرا این موضوع اکنون به تحقق پیوسته است. البته هرچند این موضوع در پاکستان علنی شده اما در ولایات شرقی کشور ما هنوز به صورت مخفی این کار انجام می شود.

طالبانی که چند روز پیش توسط جناب رییس جمهور کرزی به بهانه های مختلف از زندانها آزاد شده اند که اکنون یک به یک با اعلام وفاداری از ابوبکر البغدادی وفاداری خود را اعلام می‌کنند. این موضوع است که چندی پیش وزارت خارجه افغانستان نیز پیوستن برخی افغانستانیها به گروه تروریستی داعش را تایید کرده بود.

شکی نیست که طالبان، داعش و تمامی گروه های تکفیری توسط آمریکا تربیت شده و آموزش دیده اند تا بهانه ای باشند برای سناریوهای دروغین غرب برای جنگ و تجاوز به کشورهای منطقه.

آمریکا که خود گروه های تکفیری را بوجود آورده، حال با خطرناک خواندن آنها فعالیتشان را بهانه ای برای حمله نظامی به عراق قرار داده است. شواهد تاریخی نشان می دهد که آمریکا تاکنون در بیش از 90 کودتای صورت گرفته در جهان نقش مهمی را ایفا کرده است. شکی نیست که در تمام جنایتها در جهان، آمریکا دستی بر آتش دارد.

و اکنون نوبت این است که آمریکا شبه نظامیان مسلحی که سیزده سال کرزی آنها را برادر خواند، به گروه داعش پیوند دهد تا آرزوی خود مبنی بر داشتن یک امپراطوری تحت اختیار خود، آن هم با نام دولت اسلامی را تحقق بخشد. در این میان چه کسانی بهتر از مهاجرین افغانستانی آواره که از کشور خود خسته اند.

قطعا برای کرزی، عبدالله، اشرف غنی و دیگر دولتمردان قبلی، فعلی و بعدی افغانستان، پیوستن هموطنان ما به داعش خیلی دغدغه ی اساسی و مهمی محسوب نمی شود چرا که اگر این عالیجنابان بخواهند دغدغه ی دین مردم را داشته باشند باید با چوکی خود خداحافظی کنند زیرا این اقدام آنها مبارزه ی علنی با غرب محسوب می شود.

و این آخر و عاقبت کشوری است که دیگران برایش تصمیم می گیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار