افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

ملکیان افغان؛ سپرهای انسانی داعش در ننگرهار

داعش در افغانستان

بنابرگزارش مقامات امنیتی، گروه تروریستی داعش از باشنده گان بی پناه ننگرهار به حیث سپر انسانی استفاده می کند.

منابع امنیتی گزارش دادند که گروه تروریستی داعش در ولسوالی‌های ناامن ولایت ننگرهار مردم را کوچ اجباری داده است و از ملکیان افغان به حیث سپر انسانی استفاده می‌کند.

منابع امنیتی در ننگرهار گفتند: داعشی‌ها از منازل مسکونی به حیث سنگر استفاده می‌کنند اما حملات هوایی تحت عنوان مبارزه با داعش ملکیان افغان را هدف قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش ها، مردم در ولسوالی پیچراگام به دلیل افزایش فعالیت گروه داعش برای حفظ جان خودشان به ترک خانه‌های خود مجبور شدند.

مردم این ولسوالی تصریح کردند که آنها در درگیری بین داعش و نیروهای امنیتی افغان گیر افتاده بودند و داعش از منازل مسکونی به حیث سنگر استفاده می‌کرد.

گفته می‌شود که پس از فرار مردم شماری از جنگجویان خارجی داعش و خانواده‌های آنها در این شهر مستقر شده‌اند و خانه‌های مردم را تصاحب کرده‌اند.

در حالیکه جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو گفته بود که داعش در ننگرهار با شکست مواجه شده اما مردم این ولایت از گسترش فعالیت این گروه تروریستی خبر می‌دهند.

روند مبارزه با داعش در ننگرهار همواره پرسش برانگیز بوده است زیرا در سایه عملیات‌های نظامیان امریکایی و افغان گروه داعش از دو ولسوالی به چندین ولایت در شرق کشور گسترش یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار