افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

ملاقات معین وزارت امور خارجه با رئیس بانک جهانی

راز

 

عادله راز معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با آقای باب سام رئیس بانک جهانی در افغانستان، در دفتر کار خویش دیدار و ملاقات نمود.

 

در آغاز، معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه آقای باب سام را خوش آمدید گفته و با توجه به نقش ارزنده بانک جهانی در بازسازی کشور طی سالیان گذشته، از همکاری های آن اداره در اجرای برنامه های اقتصادی و پروژه های انکشافی در افغانستان ابراز امتنان نمود.

 

معین وزارت امور خارجه در ادامه با اظهار خرسندی از  حمایت بانک جهانی از افغانستان در بخش های مختلف، اظهار داشت که حکومت جدید افغانستان توجه جدی به اجرای پروژه های اقتصادی و زیر بنایی داشته و در این راستا به همکاری های اقتصادی منطقه یی ارزش ویژه قایل می باشد.

 

سپس، رئیس بانک جهانی در افغانستان به تشریح برنامه ها و پروژه های اداره مربوطه اش در افغانستان پرداخته و با یادآوری از نقش برجسته همکاری های منطقه یی و اجرای پروژه های  بزرگ اقتصادی در منطقه، از ادامه همکاری های بانک جهانی به حکومت و مردم افغانستان در بخش های مختلف اطمینان داد.

 

در این ملاقات طرفین کنفرانس بروکسل را یک فرصت مناسب در جهت جلب همکاری های کشورهای دوست و جامعه جهانی برای افغانستان دانسته، راجع به آمادگی ها برای کنفرانس یاد شده و موضوعات دیگر گفتگو و تبادل نظر نمودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار