افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ملاقات شورای علمای ولایت پنجشیر با رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

عبدالله

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت روز گذشته با شورای علمای پنجشیر دیدار و پیرامون مسائل مهم و جاری کشور بحث و گفتگو نمود.

 

رئیس اجرائیه کشور ایجاد و فعالیت شورای علمای ولایت پنجشیر را یک گام مثبت ارزیابی نموده و به حمایت از آن تاکید کرد.

 

رئیس ریاست حج و اوقاف ولایت پنجشیر در این نشست به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و از فعالیت‌های این شوری در ولایت پنجشیر گزارش داد. سپس مولوی فضل الرحمان معاون شورای علمای ولایت پنجشیر خواست‌های مشخص آنان را از ریاست اجرائیه مطرح ساخت.

 

توجه بیشتر به علمای ولایت پنجشیر، تقویت شورای علمای این ولایت، مساعد ساختن زمینه برای مشوره‌های منظم شورای علما با رئیس اجرائیه، فراهم نمودن فضای مناسب برای ایجاد مراکز دینی و فرهنگی در ولایت پنجشیر و معیار قرار دادن دین‌داری برای گزینش مسوولان در بخش‌های حساس دولتی، مشمول مسائلی بودند که در نشست دیروز با رئیس اجرائیه کشور در میان گذاشته شد.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن ابراز خیرمقدم به علمای ولایت پنجشیر، حضور آنان در دوره‌های جهاد و مقاومت را مؤثر و نقش شان در بسیج همگانی مردم در مقابله با متجاوزین را حیاتی عنوان نمود و تاکید کرد که وی به تمام علمای کشور و به ویژه علمای ولایت پنجشیر ارج و جایگاه خاصی قایل است و نیازمند مشوره‌های سازندۀ آنان در امور دین و دنیا می‌باشد.

 

رئیس اجرائیه کشور تلاش‌ها برای بهبود وضعیت کشور را خوب ارزیابی نمود و انتخاب کمیشنران کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایت‌های انتخاباتی را تحقق بخشی از وعده‌هایی عنوان نمود که پیش از این به مردم افغانستان نموده بود.

 

رئیس اجرائیه همچنان کار و فعالیت رئیس حج و اوقاف ولایت پنجشیر را مثبت و تحسین برانگیز دانست و حضور فعال آنان در عرصه‌های مختلف زندگی مردم را مهم و امیدوارکننده ارزیابی نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار