افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ملاقات رئیس جمهور غنی با سفرای کشورهای سویدن، ناروی، دنمارک، فنلند و هالند

%d8%a7%d8%b4%d8%b1%d9%81-%d8%ba%d9%86%db%8c

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته با سفرای کشورهای سویدن، ناروی، دنمارک، فنلند و هالند دیدار کرد.

 

در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن خانم اول کشور نیز حضور داشت، رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به سفرای مذکور، از سعی و تلاش آنان و تعهدات کشورهای شان در کنفرانس های وارسا و بروکسل به افغانستان در عرصه های مختلف، قدردانی کرد.

 

سپس خانم اول کشور صحبت کرد و از تعهدات کشور های سویدن، ناروی، دنمارک، فنلند و هالند به افغانستان بخصوص در زمینه های حقوق بشر، توانمند سازی اقتصادی و آموزش زنان، تشکری کرده گفت: گام های که کشور های شما در این راستا برداشته اند، در مطابقت به اولویت ها و پلان های حکومت افغانستان بوده و ما از آن خرسند هستیم.

 

همچنان خانم اول کشور از تصمیم حکومت سویدن که قرار است ورکشاپی را برای زنان ۳۴ ولایت کشور در زمینه حل منازعات در کابل راه اندازی کند، تشکری کرد.

 

متعاقباً سفرای کشورهای سویدن، ناروی، دنمارک، فنلند و هالند در مورد کارکرد ها و پلان های شان عرصه های مختلف بخصوص حقوق بشر، توانمند سازی اقتصادی و آموزش های حرفوی زنان افغانستان معلومات دادند و حمایت کشور های شانرا از برنامه توانمند سازی اقتصادی زنان و برنامه ملی میثاق شهروندی اعلام داشتند.

 

در اخیر این دیدار رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که در عرصه بازاریابی به تولیدات زنان افغانستان همکاری بیشتر صورت گیرد تا صنایع دستی و سایر محصولات زنان افغان به بازار های اروپایی راه پیدا کند و آنان از این طریق بتوانند در بهبود اقتصاد خانواده های شان نقش ارزنده را ایفا نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار