افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 27 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

ملاقات دکتور نصیر احمد اندیشه با سفیر جمهوری سریلانکا در کابل

دکتور نصیر احمد اندیشه

دکتور نصیر احمد اندیشه، معین اداره و منابع وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته، با آقای گاگن بولتسنگالا سفیر جمهوری سریلانکا در کابل، در دفتر کار خویش ملاقات نمود.

ابتدا معین وزارت امور خارجه، با اظهار تعارفات معمول، توسعه و تقویت  همکاری های هر چه بیشتر میان افغانستان و سریلانکا را در زمینه های اقتصادی، سیاسی،فرهنگی، نظامی، صحی، ورزشی، خدمات هوایی، خدمات ملکی و منطقه ای ارزندۀ توصیف نمود.

سپس سفیر سریلانکا درکابل اظهار داشت که جمهوری سریلانکا به تعهدات خویش با حکومت و مردم افغانستان در ساحات مختلف متعهد بوده و آماده همکاری میباشد.  وی همچنان افزود که کشور سریلانکا آماده است تا ۵ بورس لیسانس برای محصلین افغان و ۶ بورس آموزش های عالی در بخش نرسنگ برای نرس های افغان را برای سال ۲۰۱۷ فراهم نماید. حکومت سریلانکا علاقمند است تا خدمات هوایی میان کابل وکولمبو را آغاز نماید، سریلانکا همچنان مصمم است  تا زمینه کار را برای کارگران مسلکی دو کشور مساعد سازد.

معین وزارت امور خارجه با ابراز تشکر از همکاری های حکومت و مردم سریلانکا با مردم افغانستان، همکاری های بیشتر سیاسی و اقتصادی میان سریلانکا و افغانستان را به منظور ثبات سیاسی و رفاه اقتصادی در منطقه با اهمیت دانسته و برگسترش آن تاکید ورزید.

دراین ملاقات طرفین همچنان روی چگونگی همکاری ها در راستای تبادل تجارب در عرصه ارتقای ظرفیت، منابع بشری ، اداره،  امور مالی و سایر مسایل ذیعلاقه بحث و تبادل نظر نمودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار