افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ملاقات بانو عظیمی با سفیر انگلستان

%d8%b3%d9%81%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با دامینگ جیرمی سفیر کبیر انگلستان در رابطه با موضوعات مرتبط با مبارزه علیه مواد مخدر دیدار و گفتگو نمودند
در این دیدار سید فیصل حسینی معین مالی و اداری، محمد فهیم تینمس مشاور ارشد، نذیر قل میرزا رییس دفتر مقام و عبدالقیوم ثامر رییس همکاری های منطقوی وزارت مبارزه با مواد مخدر نیز اشترا ک داشتند.
پوهنوال عظیمی ضمن گفتن خیر مقدم به سفیر انگلستان، کشور انگلستان را یکی از دوستان و همکاران تاریخی دولت افغانستان بیان نموده گفت: انگلستان در ابعاد مختلف اقتصادی، امنیتی و مبارزه علیه مواد مخدر با دولت افغانستان همکار بوده است که بنیان گذاری نهاد( Save the Children) در افغانستان یکی از نمونه های خوب این همکاری ها بوده است.
بانو عظیمی اظهار داشت: کشور انگلستان در عرصه تنفیذ قانون با وزارت مبارزه علیه مواد مخدر همکاری نموده است که تا هنوز تاثیرات کمک های ایشان محسوس است.
خانم عظیمی یکی از چالش های عمده در راستای مبارزه علیه مواد مخدر، عاید فراوان این پدیده بیان نموده گفت: عاید مواد مخدر یکی از منابع تمویل تروریسم در افغانستان است.
ایشان حمایت کشور انگلستان را در دو نشست همکاری های منطقوی و بین المللی، ( UNGASS) و کنفرانس بروکسل ارزنده خوانده گفت: ما می‌خواهیم تا این همکاری ها ادامه یابد.
بانو عظیمی ضمن اشاره به متعهد بودن دولت افغانستان در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: افغانستان بدون همکاری‌های کشورهای جهان نمی‌تواند با این معضل مبارزه نماید و لازم است تا جامعه جهانی با احساس مسوولیت، در این راستا افغانستان را یاری نمایند.
وزیر مبارزه با مواد مخدر خواهان همکاری هر چه بیشتر کشور انگلستان در راستای تطبیق پلان ملی عمل مبارزه با مواد مخدر شد.
دامینگ جیرمی سفیر کبیر انگلستان گفت: کشور انگلستان یکی از حامیان قوی دولت افغانستان بوده است، ما در کنفرانس بروکسل حمایت خود را در تقویت بخش نظامی افغانستان اعلان نمودیم و در این بخش به شکل جدی با دولت افغانستان همکاری می‌نماییم
سفیر انگلستان گفت: ما با افغانستان گذشته تاریخی داریم و در عرصه مبارزه با تروریسم و مواد مخدر اهداف مان مشترک بوده و با این دو معضل به‌طور مشترک مبارزه خواهیم نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار