افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ملاقات اشرف غنی با وزیر خارجه امارات متحده عربی

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان

رییس جمهور محمداشرف غنی در مقرسازمان ملل متحد با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرد.

به نقل از دفتر ریاست جمهوری، وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، ما همواره به مثابۀ همکار در کنار مردم افغانستان خواهیم بود و در راستای مبارزه با تروریزم، افغانستان را حمایت می نماییم. وی اضافه کرد، قربانی مردم افغانستان و دیپلومات های ما ضایع نخواهد شد و از برکت آنها افغانستان به ثبات خواهد رسید.

آل نهیان با اشاره به اعلام استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و منطقه گفت که استراتیژی متذکره برای ثبات و امنیت منطقه مفید و ارزنده می باشد.

وزیر امورخارجۀ امارات متحدۀ عربی در مورد تفکیک قایل شدن میان تروریزم خوب و بد در منطقه ابراز نگرانی کرده تأکید ورزید که تهدید تروریزم در منطقه و جهان باید درک شود و دراین راستا مبارزه مشترک انجام پذیرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان از رییس جمهور کشور دعوت نمود که در ماه نووِمبر در مراسم افتتاح موزیم امارات متحدۀ عربی اشتراک نماید و یا هیئتی را از افغانستان بفرستد.

رییس جمهورغنی از همکاریهای امارات متحدۀ عربی درعرصه های گوناگون با افغانستان تشکری کرده؛ افغانستان و امارات متحدۀ عربی را دوکشور دوست و باهم برادر خواند. وی افزود که امارات متحدۀ عربی در راستای مبارزه با تروریزم یکی از شرکای قوی افغانستان است.

رییس جمهورغنی با اشاره به مناسبات دوستانه میان افغانستان و امارات متحدۀ عربی گفت که آن کشور همواره با افغانستان همکاری داشته است. وی اضافه نمود که استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا یک فرصت است که باید از آن استفاده موثر صورت گیرد.

رییس جمهور کشور ضمن تشکری از دعوت وزیر خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، افراطیت و تروریزم برای کشورهای منطقه و جهان یک تهدید جدی به شمار میرود که جهت دفع آن نیاز به یک استراتیژی واحد و مبارزه جدی می باشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار