افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

مقصر ناامنی های بدخشان کیست؟

مقام های امنیتی ولایت بدخشان می گویند که در نا امنی های اخیر در این ولایت تعدادی از نماینده های بدخشان و شوراهای ولایتی دست دارند. مقام های وزرات دفاع می گویند که از برخی از افسران اردوی ملی در این حادثه سهل انگاری شده است و قرار است عملیات بزرگ در ولایت بدخشان و در شمال شرق افغانستان راه اندازی شود.

 

مریم کوفی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «نگرش» گفت: فکر می کنم جنرال بابه جان، فرمانده پولیس بدخشان وظیفه اصلی خود را فراموش کرده است وگرنه به عنوان یک جنرال کارکشته در ولایت بدخشان باید نا امنی ها را مهار می کرد. او آمارزخمی و کشته شدگان را بسیار کمتر اعلام می کند. ناامنی هایی که در ولایت بدخشان رخ داد خالی از کوتاهی وی نیست. این جنرال نتوانسته است اداره ولایت بدخشان را به دست بگیرد و از تجربه هایی که در که در دیگر ولایت ها داشته است استفاده کند تا ولایت به این روز نیفتد.

 

وی در ارتباط با علت جنگ در بدخشان اظهار کرد: اگر نماینده های ملت در مسایل ولایت بدخشان دخالت نکنند، به خصوص در ولسوالی هایی که فعلاً جنگ در آن جریان دارد، اوضاع بدخشان از این هم که هست بدتر می شود. جنگ بر سر معادن بدخشان است. مافیایی که در بدخشان وجود دارد تار و پود مردم بدخشان را خورده و بدخشان را مانند میدان کربلا کرده است. معدن لاجورد در بدخشان عامل جنگ بدخشان شده است.

 

کوفی در خصوص عاملان جنگ در بدخشان عنوان کرد: بدخشان با سه کشور هم مرز است. تاجیکستان، چین و پاکستان. حالا در آنجا هم داعش لانه ایجاد کرده است و هم طالبان و هم مخالفانی که با آنها سر جنگ دارند. دستهایی هم از مجلس نمایندگان هستند که در این موضوع دست دارند.

 

این نماینده مجلس در ارتباط با سخنان فرمانده پولیس بدخشان مبنی بر دست داشتن نمایندگان مجلس در نا امنی های بدخشان و دخالت خانواده وی در این ناامنی ها گفت: جنرال بابه جان نتوانست در بدخشان امنیت را برقرار کند. وقتی به بدخشان رفت آن را به خاک و خو کشانید و در تامین امنیت آن ناکام شد. حالا سعی می کند با بدگویی کردن از من و خانواده ام و نماینده های بدخشان کارهای خود را پوشش دهد و بر سر این و آن اندازد. شوهر من یک نظامی بود و در وظیفه خود ضعف داشت فوراً از این کار استعفا داد چرا که می دانست در این کار نمی تواند موفق شود، وی که این همه ادعا می کند در چندین ولایت در عملیات نظامی ناکام بوده است چرا چنین کاری نمی کند و استعفا نمی دهد؟ برادرم هم به خاطر اختلافات کاذب نمایندگان مجلس متهم و دستگیر شد، برادر من به هیچ عنوان در قاچاق مواد مخدردست نداشت. برادرم به دلیل اختلافاتی که در شورای ملی دوره پانزده وجود داشت، در دسیسه ای خونین و بی گناه به زندان رفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار