افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 4 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

مقامات پاکستان حامی تروریزم در لست سیاه قرار می گیرند!

پاکستان حامی تروریزم

به گزارش افغان تلکس به نقل از سفیر سابق امریکا در افغانستان، به احتمال بسیار واشینگتن در آینده نزدیک اعضای اردوی ملی و استخبارات پاکستان را که علیه افغانستان فعالیت می‌کنند تحریم خواهد کرد.
زلمی خلیلزاد عضو حزب جمهوریخواه امریکا و سفیر سابق این کشور در افغانستان اعلام کرد امریکا ممکن است افرادی از اردوی پاکستان و استخبارات این کشور (آی.اس.آی) را که علیه افغانستان فعالیت می‌کنند در لست سیاه قرار دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر اعضای سازمان استخبارات اردوی پاکستان وارد لست سیاه امریکا شوند هرگز حق سفر به این کشور را نخواهند داشت و سرمایه‌ آنها نیز در بانک‌های امریکایی بلوکه خواهد شد.

خلیلزاد تاکید کرد اعضای خانواده و اقارب آنها نیز شامل تحریم‌های امریکا خواهند شد.

دپلومات ارشد امریکایی تصریح کرد واشینگتن فشارهای داخلی بر اسلام‌آباد را نیز افزایش خواهد داد.

وی همچنین ادامه داد: گفت‌وگوهایی جریان دارد مبنی بر این که چگونه می‌توان پنجابی‌ها، پشتون‌ها و بلوچ‌های ملی‌گرا، مخالفان سیاست‌های کنونی و مردم پاکستان را تشویق و تقویت کرد تا علیه سیاست‌های اسلام‌آباد ایستاده‌گی و اعمال فشار کنند.

عضو ارشد مرکز مطالعات استراتیژیک و بین‌الملل امریکا در عین حال اصرار دارد تا پاکستان از لست متحدین ناتو خارج شود و تمام کمک‌های نظامی به این کشور نیز متوقف شود.

به گفته خلیلزاد، امریکا باید هزینه انتقال تجهیزات به افغانستان از مسیر پاکستان را نیز قطع کند.

وی خاطرنشان کرد درباره میزان فشار اقتصادی به پاکستان توسط امریکا، صندوق بین‌المللی پول، عربستان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی و آسیایی نیز مذاکراتی شده است.

خلیلزاد افزود: همچنین درباره تعین مراحل تحریم‌های مالی علیه پاکستان در حال حاضر رایزنی‌هایی نیز ادامه دارد.

دونالد ترمپ در نخستین روز سال جدید عیسوی نیز در تویت خود نوشت: پاکستان از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند که امریکا با آنها در افغانستان در حال جنگ است.

مشاور امنیت ملی امریکا نیز با اشاره به این توئیت گفته بود که رییس جمهور امریکا از پاکستان ناامید شده است، زیرا این کشور به صورت سلیقه‌ای با گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار