افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 1 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

مقامات مرکزی برای هرات محدودیت خلق می کنند!

احمد فرهاد مجیدی نماینده‌ی مردم هرات در پارلمان افغانستان می گوید که بسیاری از مسوولان بلندپایه دولتی در افغانستان حاضر نیستند تا برای بازسازی؛ نوسازی و انکشاف هرات اقداماتی را روی دست بگیرند.
وی در یک مصاحبه اختصاصی با هریوانیوز گفته است که هرات همواره از سوی مقامات مرکزی مورد بی مهری قرار می گیرد و هیچ یک از مقامات دولتی در مرکز افغانستان حاضر نیستند به تناسب جمعیت؛ جغرافیا و نیازهای هرات؛ به این ولایت رسیدگی کنند.

آقای مجیدی همچنان می گوید در بسیاری از موارد برخورد مسوولین دولتی افغانستان با موضوعاتی که با هرات مرتبط‌ ‌اند به گونه‌ ای است که گویا هرات شهری از افغانستان نیست. وی تلاش حکومت افغانستان برای کاهش بودجه و عدم تزیید در بودجه سال ۱۳۹۱ برای هرات را نمونه ‌ای از بی توجهی مقامات مرکزی به این ولایت عنوان کرد.

آقای مجیدی همچنان مسوولین مرکزی را بی توجهی در تعیین یک بودجه کافی برای دانشگاه هرات متهم کرده و گفته است که در بسیاری از چنین برنامه‌هایی هیچ ‌یک از مسوولین دولتی کشور حاضر به همکاری برای هرات نیستند.
این نماینده مردم هرات در پارلمان گفت بسیاری از نمایندگان هرات در پارلمان افغانستان نتوانسته‌ اند تا کار اساسی را برای هرات انجام دهند و این نشان ‌دهنده‌ی ضعف نمایند‌گان هرات نیست و بزرگترین مشکلی که سد راه نمایند‌گان هرات قرار دارد؛ بی مهری و بی توجهی مسوولین بلندپایه حکومت افغانستان برای هرات است.

آقای مجیدی همچنان گفت که در بسیاری از مسایل؛ شهروندان هرات نمایندگان این ولایت در پارلمان را به کم ‌کاری و بی توجهی متهم می کنند؛ در حالیکه حقیقت چیز دیگری است و نمایندگان پارلمان تلاش‌های خود را جهت اجرای وظایف‌ شان انجام می دهند.
وی همچنان رشد روز افزون بیکاری؛ افزایش معتادان به مواد مخدر؛ عدم رسیدگی به شهرک صنعتی هرات و نامنی‌های اجتماعی را حاصل بی توجهی مقامات مرکزی به ولایت هرات عنوان کرد.

آقای مجیدی همچنان یکی از دلایل عمده‌ ی بی توجهی مسوولین دولتی به ولایت هرات را بازسازی‌هایی نسبی عنوان کرد که در زمان حاکمیت اسماعیل خان در هرات صورت گرفته است.
وی می گوید حکومت افغانستان از همزمان تا اکنون بدین عقیده‌است که در هرات بازسازی و توجه کافی صورت گرفته و طرز دید و طرز فکر مقامات بلندپایه‌ی حکومت افغانستان تا کنون نیز ادامه دارد.

به گفته ‌ی آقای مجیدی در این اواخر نیز؛ برخی از مسایلی تمرکز حکومت بر انتخابات آینده افغانستان منجر بی توجهی بیشتر حکومت در قسمت بازسازی و انکشاف ولایات افغانستان گردیده است.

این نخستین باری است که یک نماینده‌ی هرات در پارلمان بدین صراحت؛ در مورد آنچه ‌که او بی مهری سران سیاسی افغانستان در قسمت هرات عنوان می کند؛ سخن می زند.

فرهاد مجیدی یکی نمایندگانی است که در زمان جنجال‌ های پس از انتخابات پارلمانی افغانستان در فهرست حذف از سوی کمسیون مستقل انتخابات قرار گرفت؛ اما سپس با شمار دیگری از نمایندگان دوباره در لیست کسانی جای گرفت که به پارلمان افغانستان راه یافتند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار