افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

معیار به قدرت رسیدن، خیانت است

افغانستان در حال جنگ است و وزیر جنگ ندارد. صدای انتحار، انفجار و جنگ از گوشه گوشه کشور به گوش می رسد. رهبران حکومت همچنان مشغول کشمکش ها هستند، مشغول تقسیم چوکی ها و اصلاً به این توجه ندارد که اتش جنگ تمام افغانستان را می بلعد. آنها خود در امنیت به سر می برند و قدرت دارند و همین کافی است. ادامه این وضعیت زندگی مردم را چگونه خواهد ساخت؟ این کشور را به کدام طرف می برد؟

 

فتانه گیلانی رییس اجتماع زنان افغانستان در برنامه «خط کابل» گفت: تازه یک نظام فاسد سیزده ساله تمام شده است، این نظام باعث شد که ما حالا این اوضاع را در کشور داشته باشیم. انتخابات را هم به یاد داریم ، رییس کمیسیون آن نورستانی بود و وضعیت انتخابات را به آنجا کشید که هیچ راهی برای انتخاب یک نفر به عنوان رییس جمهور نماند و دو کاندید مجبور به تفاهم سیاسی شدند. آن هم برنامه خارجی ها بود که بر کشور ما تحمیل کردند. حالا تمام صلاحیت های کشور و حکومت به دست خارجی ها است.

 

وی در خصوص صداقت حکومت در انجام کارها خصوصاً صلح عنوان کرد: مردم از اشرف غنی به هیچ عنوان نمی توانند انتظار صلح داشته باشند چرا که وی به هیچ کدام از وعده های خود عمل نکرده و نشان داده است که اصلا ً به فکر مردم و وطن نیست. بلکه فقط به فکر پر کردن جیب های خود و پیاده کردن برنامه های اربابان خود و گرفتن قدرت بیشتر است.

 

گیلانی در ارتباط با دلیل معرفی نشدن وزیر دفاع گفت: اشرف غنی مشغول جست و جو در میان افرادی است که شخصی را برای وزارت دفاع انتخاب کند که از تیم خودش باشد. وی به این فکر نیست که هر روز جنگ در افغانستان شدت می گیرد و هر روز قربانی های بیشتری می دهیم.

 

وی در خصوص کاندیدای احتمالی وزارت دفاع استانک زی می گوید: من از همه نمایندگان مجلس تقاضا دارم که در رای دادن به وزیر دفاع دقت کنند. اگر شخصی به نام استانک زی قرار است به مجلس برای این وزارت معرفی شود رای ندهند. وی قاتل استاد برهان الدین ربانی است. وی نباید وزیر دفاع شود. نمایندگان اگر می خواهند قبل و کشتار و جنگ در کشور بیشتر نشود به وی رای ندهند. نمی دانم چرا در این کشور معیار به قدرت رسیدن، خیانت است؟

 

رییس اجتماع زنان افغانتسان حکومت را مسوول ناامنی ها و جنگ دانشته و افزود: مقصر این اوضاع افغانستان و قربانی شدن و ریختن خون صدها جوان ما این دو رهبر حکومت است. چرا سازمان ملل، دفتر یونیما در افغانستان فقط اوضاع را تماشا می کند؟ چرا نمی تواند کاری کند؟ چرا به مردم افغانستان نمی تواند کمک کند؟ اگر هیچ کاری نمی تواند انجام دهد در افغانستان چکار می کند؟

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار