افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

معضل بیکاری همچنان گریبانگیر جوانان کشور!

با ایجاد و تجهیز مراکز آموزشی و حرفه ای می توان به رشد اقتصاد و ایجاد شغل در جامعه دست یافت.

این مطلب را مسؤلین وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین در هفتمین دور فراغت محصلین مرکز آموزشی حرفه ای افغان-کوریا به روز یکشنبه در کابل بیان نمود.

نبود شغل و بیکاری در کشور از جمله چالشهای جدی سر راه جوانان در جامعه بوده که دولت و جامعه جهانی نتوانستند در این مدت 9 سال در مهار آن فارغ آیند.

خانم آمنه افضلی، وزیر کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین حین توزیع تصدیق نامه هایی فراغت دور هفتم آموزش حرفه ای افغان- کوریا گفت، در این مرکز در بخش های برق، کامپیوتر، انگلیسی، تجارتی، ساختمان، ترمیم موتر و خیاطی آموزش میایند.

وی افزود در این دور نزدیک به 350 تن بعد از یک دوره یکساله فراغت را حاصل نموده اند.

سفیر کشور کوریای جنوبی ضمن اینکه وعده همکاری های بیشتر در فراهم نمودن تسهیلات برای مراکز آموزشی نموده، گفت توسعه منابع بشری از جمله فاکتورهای مهم در بخش رشد اقتصاد به شمار می رود.

در همین حال چند تن از فرغان از دولت و جامعه جهانی ایجاد شغل نموده و می گویند، عدم شغل باعث گردیده تا جوانان مجبور به مهاجرت و پیوستن به مخالفین دولت گردند.

گفتنی است که وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین در حالی فراغت محصلین را از مراکز حرفه ای افغان- کوریا جشن می گیرند که اکثریت جوانان کشور که با درجه لیسانس از نهادهای مختلف علمی و آکادمیک فارغ گردیده اند از نبود کار رنج برده و به کشورهای همسایه جهت کار به مهاجرت های اقتصادی می پردازند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار