افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

معرفی ۲۵ غاصب زمین در ولایت هلمند

فساد

 

سارنوالی استیناف ولایت هلمند، نام‌های ۲۵ غاصب زمین و فسادپیشه را اعلام کرد. نام‌های رییسان آبیاری، فواید عامه، کار و امور اجتماعی، زراعت و برخی‌از مقام‌های محلی دیگر این ولایت، مشمول فهرست سارنوالی استیناف ولایت هلمند استند.

سارنوالی استیناف هلمند می‌گوید که این مردان به غصب زمین و فساد اداری متهم استند.

فضل‌سلطان ساپی، رییس سارنوالی استیناف هلمند می‌گوید: «بیشتر نام‌ها در این فهرست مقام‌های محلی هلمند هستند که یا در غصب زمین دست دارند یا در فساد اداری. ما پس‌از این خاموش نخواهیم نشست و در برابر غاصبان و فسادپیشه‌گان مبارزه می‌کنیم.»

والی هلمند تعهد می‌سپارد که این مردان به نهاد‌های عدلی و قضائی سپرده می‌شوند.

حیات‌الله حیات، والی هلمند می‌گوید: «من از سارنوالی استیناف هلمند قدردانی می‌کنم و وعده می‌دهم که پرونده‌های این مردان به زودی به نهاد‌های عدلی و قضایی سپرده خواهند شد.»

از سوی دیگر شورای ولایتی و بزرگان اقوام هلمند این کار سارنوالی را می‌ستایند و می‌خواهند که قانون باید بر این مردان تطبیق شود.

بشیر شاکر، عضو شورای ولایتی هلمند می‌گوید: «ما از این کار سارنوالی استیناف هلمند ستایش می‌کنم و می‌خواهیم که قانون براین غاصبان زمین و فسادپیشه‌گان عملی شود.»

سارنوالی استیناف هلمند می‌گوید که برخی از کارمندان ریاست‌های معارف و صحت عامه نیز متهم به فساد استند. او می‌گوید که نام‌های این مردان به‌زودی اعلام می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار