افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

معرفی استاد حمید الله فاروقی به حیث رئیس جدید پوهنتون کابل

حمید الله فاروقی

 

در محفلی معرفی موصوف در حالیکه وزرای تحصیلات عالی و احیا و انکشاف دهات، نماینده گان شورای ملی، روسای پوهنتون های مرکز استادان و محصلان شرکت نموده بودند؛ پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی ضمن تبریکی تقرری استاد فاروقی در این پست، گفت پوهنتون کابل با سابقه بیش از 80 سال متاسفانه در طول سالیان جنگ با چالش های فراوان مواجه گردیده است.

 

وی اضافه کرد که با توجه به نیاز های موجود به تدریس  معیاری، تحقیقات علمی و آوردن مدیریت کارا که باعث گردد تا  به این  چالش ها فایق آییم باید گام های جدی برداشته شود.

 

پوهنوال مومند گفت تلاش وزارت تحصیلات عالی این است که با فراهم آوری راهکار های بهتر شرایط مناسب تحصیل را برای فرزندان این کشور مساعد سازد.

 

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و خدمات پوهاند حبیب الله حبیب رئیس قبلی پوهنتون کابل، اضافه کرد که تقرر استاد حمیدالله فاروقی به حیث رئیس جدید پوهنتون کابل می تواند فضائی علمی و اکادمیک پوهنتون کابل را استحکام بیشتر بخشیده، زمینه های بهتر علمی را برای اساتید و محصلان این نهاد علمی مساعد گرداند.

 

بعداً پوهاند حبیب الله حبیب رئیس قبلی پوهنتون کابل دستآورد هایش را در دوره ریاست پوهنتون کابل برشمرده با تبریکی  تقرر رئیس جدید پوهنتون کابل، برای هر گونه همکاری با وی ابراز آمادگی کرد.

 

متعاقباً استاد حمیدالله فاروقی  از اعتماد وزارت تحصیلات عالی و رئیس جمهور کشور به خاطر تقرر اش به این پست سپاسگذاری نموده، بخشی از برنامه های کاری اش را ارائه نمود. وی همچنان خواهان همکاری اساتید و کارمندان پوهنتون کابل جهت تطبیق بهتر این برنامه ها شد.

 

همچنان استاد ایاز نیازی به نماینده گی از استادان پوهنتون کابل  وعده سپرد تا در پیشبرد امور با رئیس جدید از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نورزند.

 

استاد حمید الله فاروقی فرزند مرحوم حبیب الله فاروقی در سال 1333 در ولایت هرات چشم به جهان گشود.

 

نامبرده سند ماستری خویش را از پوهنتون دولتی ایالت نیویارک کشور امریکا در رشته اقتصاد ملی به دست آورد.

 

وی در کنار وظیفه استادی در پوهنځی اقتصاد پوهنتون کابل در سال 1387 به حیث وزیر ترانسپورت و چندین   پست دیگر ایفای وظیفه نموده است.

استاد حمید الله فاروقی صد ها مقاله علمی و تخصصی در رابطه به مسایل اقتصادی و سیاسی کشور به رشته تحریر در آورده و در ده ها کنفرانس بین المللی، سیمینار ها، ورکشاپ ها و سمپوزیم ها در داخل و خارج کشور اشتراک نموده است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار