افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

معاون ترمپ: ما در میدان جنگ افغانستان پیشرفت داشته ایم! +عکس

مایک پنس

طی دیداری در ارگ ریاست جمهوری افغانستان ، مایک پنس، معاون ترمپ اظهار کرد: ما در میدان جنگ افغانستان پیشرفت های واقعی داشته ایم.
مایک پنس، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا روز گذشته (پنجشنبه) در یک سفر از قبل اعلام ناشده در رأس یک هیأت بلند پایه به افغانستان آمد و شام دیروز با رییس جمهور اشرف غنی، در ارگ دیدا کرد.

مایک پنس اشرف غنی

می‌گوید در این دیدار برعلاوه رییس جمهورغنی، سایر اعضای رهبری حکومت وحدت ملی نیز حضور داشتند.

بربنیاد اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، آقای غنی در این دیدار از قربانی‌های عساکر افغان و امریکای در مبارزه مشترک با تروریزم، ستایش کرد و از همکاری‌های ایالات متحده امریکا نیز قدردانی نمود.

خبرنامه‌ای ارگ می‌‎گوید که مقام‌های دو کشور سال ۲۰۱۷ عیسوی را در زمینۀ رشد سکتور امنیتی و دفاعی افغانستان و مبارزه با موادمخدر پر دست آورد خواندند و به برگزاری انتخابات در وقت تعین شدۀ آن، تأکید کردند.

رییس جمهورغنی در این دیدار، گفت روابط میان افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا بر مبنای منافع مشترک و استراتیژيک دو کشور شکل گرفته و بیشتر از پیش، تقویت می یابد .

او، استراتیژی ایالات متحدۀ را در قبال افغانستان و آسیای جنوبی فرصت مهم برای تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه خواند و به تطبیق آن تاکید کرد.

در اعلامیه ریاست جمهوری به نقل از مایک پنس آمده که ایالات متحده در کنار مردم و دولت افغانستان است.

آقای پنس، از نیروهای افغان و دست‌آوردهای حکومت افغانستان در مبارزه با فساد، روند صلح، همکاری منطقوی و حکومت داری خوب، نیز ستایش کرده و از همکاری ایالات متحده با افغانستان در رشد اقتصاد و تامین صلح و امنیت در کشور اطمینان داده است.

به گفته معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، محور اصلی استراتیژی کشورش در قبال افغانستان و آسیای جنوبی، صلح، ثبات و رفاه افغانستان است.

پیشرفت در جنگ

پس از این دیدار، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا به خبرنگارانی که وی را در این سفر، همراهی می‌کرد، گفت ما در افغانستان در میدان جنگ پیشرفت‌ واقعی را می‌بینیم .

آقای پنس، افزود که رییس جمهورغنی برای وی گفته است که در سال ۲۰۱۷ نسبت سال‌های گذشته، تعدادی زیادی از رهبران طالبان کشته شده اند.

آقای پنس در جریان سفرش به کابل در کنار دیدار با مقام‌های حکومت وحدت ملی با شماری از عساکر امریکایی نیز دیدار کرده است.

  1. Abdul Basit Samie :

    از وجودتان خون میره
    میگید که پیشرفت کردیم

  2. Abid Rahman Qahraman :

    در کدم منطقه افغانستان پیشرفت کرده اید در پوسته های تان که مانند بندی بند هستید ؟برو لالا از دروغ گفتن تان سیر شدیم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار